UBM + Vienna House

UBM hotels Management, spółka córka dewelopera hotelowego UBM Development, oraz Vienna International Hotelmanagement (Vienna House), podpisały umowę o założeniu spółki joint venture UBM+VH Hotels. Jej celem jest wspólny rozwój w Europie Środkowej poprzez tworzenie nowych projektów hotelowych na zasadzie franczyzy i dzierżawy.

Celem biznesowym spółki jest realizacja nowych projektów w Europie Środkowej pod międzynarodowymi markami franczyzowymi w ramach działalności operacyjnej. – Dwóch partnerów z wieloletnim doświadczeniem łączy siły, wchodząc na rynek z tą przyszłościową spółką. Widzę w tej współpracy duży potencjał do osiągnięcia sukcesu jako uzupełnienie własnych strategii rozwoju każdego z partnerów – tłumaczy Rolf Hübner, prezes UBM hotels Management GmbH. Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House, dodaje: – Uważam tę współpracę za wspaniałą szansę dalszego rozwoju. Otwiera się przed nami kolejny obszar działalności, w dalszym ciągu realizujemy jednak jasną strategię naszej marki. Spółka będzie koncentrować się na zawieraniu umów o dzierżawę hoteli na zasadzie kontraktów franczyzowych z podmiotami trzecimi w Polsce, Niemczech, Austrii i krajach Beneluksu. Obaj partnerzy są odpowiedzialni za wyszukiwanie nowych projektów i dzielą się swoimi obowiązkami w zakresie zarządzania hotelami zgodnie ze swoimi głównymi kompetencjami. Vienna House odpowiada za strategiczne zarządzanie hotelami, a UBM hotels – za zarządzanie aktywami. – Możliwość prowadzenia obiektów na podstawie kontraktów franczyzowych wspólnie z doświadczonym partnerem poszerzy ofertę UBM hotels – tłumaczy Rolf Hübner. – Oczekujemy, że ta współpraca, wraz z wykorzystaniem naszego sprawdzonego modelu zarządzania hotelami na podstawie międzynarodowych umów o zarządzaniu, da motywację do dalszego rozwoju. Vienna House jest największą grupą hotelową w Austrii. W Polsce należy do niej pięć hoteli (większość wybudowana wspólnie przez UBM i austriacki Warimpex, który potem sprzedał je spółce U City, obecnemu właścicielowi sieci Vienna House), a wkrótce otwarty ma zostać kolejny w Warszawie. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *