Pięć gwiazdek pod Tarnowem

Dwór Prezydencki Boutique Hotel & SPA w Zgłobicach pod Tarnowem został skategoryzowany na 5 gwiazdek. Mieści się w zabytkowym dworze i należy do sieci marketingowej Harmony Polish Hotels.  Jest trzecim obiektem zarządzanym przez spółkę Hotel Cristal Park.


Otwarty cztery lata temu Dwór Prezydencki Boutique Hotel & SPA oferuje 12 pokoi w odrestaurowanych wnętrzach dworu, nawiązujących do końca XIX wieku, restaurację Belle Epoque i dwie sale konferencyjne na 120 osón, zaś funkcjonujące w obiekcie SPA oferuje zabiegi oparte o polskie zioła i rzemieślniczo wytwarzane kosmetyki.  Dwór należy do biznesmena Tadeusza Rzońcy, który uruchomił wcześniej hotele Cristal Park w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej. Zespół dworsko-parkowy w Zgłobicach powstał w XIX wieku. Należał kolejno do rodzin Lanckorońskich, Zborowskich i Turnauów. Po I wojnie zamieszkał w nim, ożeniony z Zofią Turnau Adam Marszałkowicz, pierwszy prezydent Tarnowa (na jego cześć powstała nazwa hotelu). Po II wojnie mieściła się tu szkoła podstawowa, a później Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W 2007 roku zdewastowany majątek wrócił do prawowitych właścicieli, a trzy lata później kupił go Tadeusz Rzońca. Hotel dysponuje łącznie 36 miejscami noclegowymi w pokojach, z których każdy ma swoją nazwę, np. Pod Rogiem Obfitości, Pod Drewnianym Stropem, Pod Amorami.

To 15 hotel 5-gwiazdkowy na Małopolsce (8 w Krakowie, 4 w Zakopanem, po jednym w Gródku i Szczawnicy) i 71 w Polsce.

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *