Hotel Warszawa został otwarty

Po ośmiu latach od rozpoczęcia generalnego remontu, pięciogwiazdkowy hotel Warszawa przy pl. Powstańców Warszawy, został dziś otwarty dla gości. Oferuje on 146 pokoi i apartamentów.

Remont budynku trwał od 2010 roku, gdy Prudential został kupiony przez Holding Liwa braci Likusów od Mostostalu Polimex, który z kolei kupił budynek w 2006 roku za 6,3 mln euro. Wcześniej w 16-piętrowym budynku zbudowanym w latach 30. XX wieku w stylu art deco do 2003 roku funkcjonował hotel Warszawa na 375 miejsc należący do spółki Hotele Syrena.

W 2010 roku rozpoczęły się intensywne prace remontowe, które rok później zamarły w znacznej mierze ze względu na budowę drugiej linii metra, która zablokowała dostęp do drogi publicznej. Na nowo wznowiono je w 2016 roku, kiedy to Alior Bank udzielił spółce należącej do braci Likusów ok. 280 mln zł kredytu na przebudowę budynku.

Prace dobiegły teraz końca i nowy hotel oferuje 146 pokoi, dwie restauracje, trzy sale konferencyjne o łącznej powierzchni 250 mkw oraz strefę wellness z basenem i gabinetami spa.

Koszt rezerwacji pokoju dwuosobowego z dziś na jutro poprzez serwis Booking to 891 zł, za tę dobę hotel jest więc drugim najdroższym po Raffles hotelem w stolicy (tam pokój dwuosobowy kosztuje 1 190 zł). Co ciekawe nie ma wciąż możliwości rezerwacji pokoi poprzez samą stronę hotelu gdzie zamieszczona jest informacja, że otwarcie obiektu „nastąpi wkrótce”.

Należący do braci Likus holding Liwa jest obecnie właścicielem i zarządza hotelami Copernicus, Stary i Pod Różą w Krakowie, Monopol w Katowicach i Wrocławiu oraz Grand w Łodzi.

Fot. Booking.com


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *