Sieć Qubus Hotel zamyka hotel

W połowie grudnia po 17 latach zakończy działalność Qubus Hotel w Złotoryi z 50 pokojami. Powodem jest „brak satysfakcjonującego poziomu zysków operacyjnych”. Po zamknięciu obiektu w Złotoryi pod marką Qubus działać będzie 11 hoteli z 1210 pokojami.Jak poinformował zarząd, „Qubus Hotel podejmuje kolejne kroki w realizacji swojej strategii działania, w myśl której sieć od kilku lat koncentruje się na działalności operacyjnej w hotelach o najwyższym stopniu rentowności. Efektem tej polityki będzie zamknięcie w połowie grudnia bieżącego roku Qubus Hotel Złotoryja. Obiekt w Złotoryi od kilkunastu lat z zaangażowaniem oraz w bardzo dobrej kooperacji z miastem pomagał realizować wspólne, lokalne cele biznesowe.

Po gruntownej analizie wskaźników makroekonomicznych regionu, a także wobec stale rosnących kosztów działalności sieć Qubus Hotel podjęła jednak decyzję o jego zamknięciu. Kluczowym czynnikiem był brak satysfakcjonującego poziomu zysków operacyjnych przedmiotowego hotelu i skupienie działań sieci na miastach aglomeracyjnych o dużym potencjale rozwojowym”. Wszyscy pracownicy otrzymają propozycję pracy w pozostałych hotelach grupy. To kolejny hotel zamknięty przez Qubus po obiekcie w Wałbrzychu, który został wycofany z rynku w 2015 r. z tych samych powodów. Z kolei w 2017 r. zakończyła się dzierżawa hotelu Qubus Prestige w Katowicach, który obecnie działa pod marką Courtyard by Marriott.

Jak informuje sieć, „Qubus Hotel prowadzi zaawansowane projekty inwestycyjne” w różnych regionach Polski, a „pozostałe funkcjonujące obiekty sieci cechuje pozytywna dynamika przychodowa”. Pierwszy hotel sieci Qubus otwarty został w 1996 r. w Zielonej Górze. W latach 2000-2005 powstawały kolejne na Dolnym i Górnym Śląsku: w Złotoryi, Głogowie, Legnicy, Gliwicach, Wrocławiu i Katowicach. W 2006 r. otwarto od razu trzy obiekty: w Krakowie, Łodzi i Kielcach. Rok później głównym właścicielem Qubusa została norweska grupa Caiano, działająca m.in. w sektorach transportu morskiego, rybołówstwa i nieruchomości. Od tego czasu uruchomiono dwa nowe hotele: w Gdańsku w 2009 r. i w Bielsku- -Białej w 2011 r., które działają na zasadzie dzierżawy. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *