Jeszcze większa Bania…

Hotel Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej ze 150 pokojami rozbudowuje się o nowe skrzydło ze 110 pokojami i apartamentami, centrum konferencyjne o powierzchni 1,9 tys. m kw. z zapleczem gastronomicznym oraz kawiarnię widokową na najwyższym, czwartym piętrze. Otwarcie nowej części planowane jest w połowie przyszłego roku.W nowej części hotelu pojawi się 89 pokoi i 21 apartamentów, których wystrój utrzymany będzie w góralskim stylu z dużą ilością drewna. Część konferencyjna zostanie rozbudowana o salę estradowo- konferencyjną Trzy Korony na 430 osób z profesjonalną sceną, oświetleniem, nagłośnieniem i amfiteatralną trybuną, co umożliwi organizację koncertów i wydarzeń sportowych. Położona obok strefa VIP z oddzielnym wejściem na scenę może służyć jako garderoba oraz zaplecze dla artystów. Salę można będzie podzielić na trzy mniejsze. Z kolei salę Wierchy na 400 osób można będzie podzielić na siedem mniejszych. W kompleksie znajdą się też cztery sale VIP od 20 do 60 m kw. Nowoczesny design połączony tu zostanie z surowością kamienia i góralskim wzornictwem.

Nowe centrum kongresowe dysponować będzie oddzielną recepcją, korytarzem wystawienniczym oraz foyer o powierzchni 400 m kw. z możliwością połączenia z innymi salami w jedną przestrzeń wystawienniczo-bankietową dla blisko 1 tys. osób. W nowym skrzydle znajdzie się też kawiarnia Na Szczycie utrzymana w góralskiej stylistyce z widokiem na panoramę Tatr oraz Białki Tatrzańskiej z czwartego piętra budynku. Na tej samej kondygnacji powstanie też minisiłownia. Po zakończeniu rozbudowy hotel posiadać będzie dwupoziomowy garaż podziemny.

Znajdzie się tam również myjnia samochodowa oraz miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych. Hotel Bania Thermal & Ski, otwarty w 2012 r., to inwestycja podhalańskiej rodziny Dziubasików. Połączony jest z kompleksem basenów termalnych Terma Bania, również należącym do rodziny Dziubasików oraz z ośrodkiem narciarskim Kotelnica Białczańska, największą stacją narciarską na Podhalu z 14 km tras

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *