Europejski Offices w całości wynajęty

Proces komercjalizacji powierzchni biurowych przez spółkę H.E.S.A., właściciela i inwestora hotelu Raffles Europejski, ze wsparciem międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield został zakończony. Wśród najemców znalazły się WeWork, Alior Bank Private Banking, redakcja „Vouge Poland” oraz cztery fundusze private equity.



Powierzchnie biurowe oferowane przez Europejski Offices zlokalizowane są na dwóch szczytowych kondygnacjach hotelu Raffles Europejski. Położenie nieruchomości przy ul. Krakowskie Przedmieście, naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego, obok Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadają jej status jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie. Najemcy mają dostęp do prywatnych tarasów z widokiem na pl. Piłsudskiego, Ogród Saski i Pałac Prezydencki. Europejski, dzięki obecności biur najwyższej klasy, pięciogwiazdkowego hotelu marki Raffles oraz części butikowej przeznaczonej dla najlepszych polskich i międzynarodowych marek, jest obiektem wielofunkcyjnym. – Popyt na najwyższej klasy powierzchnie biurowe w prestiżowych i zabytkowych obiektach rośnie z roku na rok. Coraz więcej firm docenia niepowtarzalną atmosferę rewitalizowanych budynków.

Trzeba podkreślić jednak, że najemcy oczekują powierzchni spełniającej ich wymagania nie tylko pod względem unikatowego stylu, ale i zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Naszym celem, jako doradcy komercjalizującego Europejski, był odpowiedni dobór najemców – mówi Anna Górska-Kwiatkowska, associate w dziale wynajmu powierzchni biurowych Cushman & Wakefield. Hotel Raffles Europejski, który uchodzi za najbardziej luksusowy w Polsce, otwarty został w maju tego roku. Oferuje m.in. 106 pokoi, których powierzchnie zaczynają się od 40 m kw., a kończą na dwóch 300-metrowych apartamentach, Raffles SPA o powierzchni 800 m kw. z basenem i sześcioma gabinetami oraz restaurację, lobby bar, cukiernię z własnymi wypiekami i palarnię cygar. W hotelu umieszczono 400 dzieł 120 polskich artystów z XX i XXI wieku, m.in. obrazy Leona Tarasewicza, Tadeusza Kantora i Wilhelma Sasnala. Hotel mieści się w neorenesansowym budynku zaprojektowanym przez Henryka Marconiego w połowie XIX wieku.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *