Orbis podpisał umowę na MGallery by Sofitel w Płowdiw

Orbis SA – partner grupy AccorHotels w Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej podpisał umowę franczyzową na hotel marki MGallery by Sofitel w bułgarskim Płowdiw. Grupa Orbis jest już obecna w Bułgarii z hotelami ibis i Novotel w Sofii. W tym roku Orbis podpisał już osiem umów na nowe hotele w regionie.

Hotel z 60 pokojami otwarty ma być w przyszłym roku. Obecnie jest w trakcie rozbudowy istniejącego budynku, w którym dawniej mieściło się centrum handlowe. MGallery by Sofitel w Płowdiw wprowadzi do Bułgarii nowy segment luksusowych hoteli butikowych. – Zarówno lokalizacja, jak i architektura tego hotelu będzie wyjątkowa, ponieważ jesteśmy pasjonatami designu i nie ukrywamy, że naszą ambicją jest przekształcenie tego historycznego budynku w Płowdiw w niezwykły hotel. Marka MGallery doskonale pasuje do naszych planów, ponieważ oferuje powiązanie z silną, znaną na całym świecie luksusową siecią z jednoczesnym utrzymaniem lokalnego, butikowego stylu, dając tym samym jednemu z najstarszych miast na świecie kolejne miejsce na hotelowej mapie – wyjaśnia Boyko Kachulev, właściciel hotelu.

W kolekcji 90 hoteli butikowych MGallery każdy opowiada historię inspirowaną danym miejscem, oferując oryginalny styl. Otoczony siedmioma wzgórzami Płowdiw jest drugim co do wielkości miastem Bułgarii, Europejską Stolicą Kultury w 2019 r. oraz celem podróży koneserów win i miłośników dobrej kuchni. Jest także destynacją turystyczną z dziedzictwem kulturowym sięgającym czasów Cesarstwa Rzymskiego. – Bułgaria, podobnie jak region Europy Południowo-Wschodniej, jest obiecującym rynkiem dla hotelarzy, ponieważ zapewnia nową ofertę zarówno osobom podróżującym służbowo, jak i w celach wypoczynkowo-rekreacyjnych. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez lokalnego inwestora, który miał odwagę i ambicję stworzenia hotelu MGallery.

To miasto zasługuje na obecność luksusowej marki hotelowej – mówi Frank Reul, dyrektor ds. rozwoju Orbis i AccorHotels w Europie Wschodniej. W tym roku poza Polską Orbis podpisał już umowy na uruchomienie m.in. pięciu hoteli w Rumunii (po dwa Mercure i ibisy Styles, jeden ibis), w Bośni i Hercegowinie (ibis Styles w Sarajewie) oraz na pierwszy hotel w Chorwacji (Novotel w Zagrzebiu). Otworzył też m.in. dwa hotele w słoweńskim Mariborze (Mercure i ibis Styles) oraz jeden w Bukareszcie (ibis Styles) i macedońskim Tetovie (Mercure)

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *