Wyniki Raffles Europejski, Renaissance, ibis Styles City i Puro Kazimierz

Raffles Europejski miał 50 proc. obłożenia w ciągu pierwszego pół roku od otwarcia, średnia cena w Renaissance Airport wyniosła 91 euro, ibis Styles Warszawa City osiągnął RevPAR 45 euro, podobnie jak Puro Kazimierz Kraków. Hotele te zostały nominowane w kategorii Nowy Hotel Roku w konkursie Eurobuild Awards, dzięki czemu można poznać ich wyniki w pierwszym okresie działalności.


Hotele w formularzu zgłoszeniowym, wśród licznych danych, podają też swoje obłożenie, średnią cenę ADR i przychód z dostępnego pokoju RevPAR, jakie osiągnęły do września włącznie. Wprawdzie formularz wypełniają samodzielnie, bez weryfikacji zewnętrznego audytora, ale można przyjąć, że na pewno swoich wyników nie zaniżają. I jest to najbardziej konkretna informacja dostępna publicznie o wynikach poszczególnych hoteli na polskim rynku.

Jak te wyniki wyglądają? Hotel Raffles Europejski, który wystartował w czerwcu, miał w pierwszych miesiącach 50 proc. obłożenia i średnie ceny 260 euro, co – jak łatwo wyliczyć – przełożyło się na 130 euro RevPAR-u. 5-gwiazdkowy Renaissance Airport, który otwarty został w kwietniu, osiągnął przez pierwsze półrocze obłożenie 61 proc., a średnie ceny 91 euro, co dało 56 euro przychodu na dostępny pokój. 3-gwiazdkowy ibis Styles Warszawa City ruszył w marcu i od tego czasu osiągnął 75 proc. obłożenia, średnie ceny na poziomie 60 euro, dzięki czemu wskaźnik RevPAR osiągnął 45 euro.

Puro Kraków Kazimierz otwarty został 1 lipca. Przez pierwsze kilka miesięcy osiągnął 60-proce.obłożenie, średnią cenę 75 euro. Przełożyło się to na 45 euro RevPAR. Należy pamiętać, że to hotele w fazie rozruchu, a przyjmuje się, że docelowe wyniki osiąga się po roku, ale tak czy inaczej można je porównać do wyników całego rynku w danym mieście. I jak wynika z danych STR, średnie obłożenie dla rynku warszawskiego – od hoteli ekonomicznych po luksusowe – do września wynosiło 76 proc., ADR 75 euro, a RevPAR 57 euro. W Krakowie były niemal


Autor: Rafał Szubstarski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *