Nie będzie Trumpa, Putina i Merkel, ale hotele i tak zarobią

W niedzielę w Katowicach rozpoczął się szczyt klimatyczny ONZ COP24. Konferencja potrwa blisko dwa tygodnie do 14 grudnia. Sprawdziliśmy czy hotele w stolicy Górnego Śląska są już w pełni wyprzedane, czy wytrzymały ciśnienie i trzymają jeszcze pojedyncze pokoje dla rezerwujących w ostatniej chwili.


Okazuje się, że choć do Katowic nie przyjadą najważniejsi światowi przywódcy, to i tak 60 delegacji narodowych i organizacji międzynarodowych skutecznie podniosło ceny w hotelach.

Sprawdziliśmy, czy uda nam się, a jeśli tak to za ile zarezerwować pokój dla dwóch osób w terminach z 6 na 7 grudnia, oraz w weekend z 8 na 9 tego samego miesiąca.

W przypadku pierwszego z terminów goście wybierać mogą spośród 6 obiektów. Najtańszymi obiektami w mieście są 3-gwiazdkowy hotel Bażantowo Sport, w którym 2-osobowy pokój ze śniadaniem zarezerwować można za 900 zł. Droższy jest  Quality Silesian Hotel z pokojami od 1 310 zł. Kolejny 2-gwiazdkowy hotel Marysin oferuje pokoje od 1 500 zł, Diament Plaza Katowice od 2 108 zł, Q Hotel Katowice od 3 158 zł, a najdroższym obiektem w mieście jest Courtyard by Marriott z pokojami od 3 687 zł.

Z 8 na 9 grudnia pokoje znajdziemy już w 8 obiektach. Najtańszym obiektem w mieście jest 3-gwiazdkowy hotel Kinga z pokojami od 675 zł, przed Bażantwo Sport, który oferuje pokoje ze śniadaniem od 1 200 zł. Vienna House Easy Katowice proponuje ceny od 1 625 zł, a najdroższymi obiektami w mieście są Q Hotel Plus Katowice, gdzie goście mogą rezerwować 2- osobowy pokój ze śniadaniem od 2 168 zł i Diament Plaza Katowice po 2 197 zł

*analizy dokonano na podstawie cen z serwisu Booking.com


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Nie będzie Trumpa, Putina i Merkel, ale hotele i tak zarobią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *