Gheorghe Cristescu Człowiekiem Roku Polskiego Hotelarstwa 2018

Gheorghe Cristescu, prezes spółki Chopin Airport Development został laureatem Nagrody Specjalnej „Człowiek Roku 2018” w V edycji konkursu „Hotelarz Roku”, organizowanego przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz”. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas gali towarzyszącej konferencji Hotel Trends Poland&CEE, która odbyła się 26-27 listopada w hotelu Sofitel Warszawa Victoria.

Gheorghe Cristescu zarządza spółką Chopin Airport Development od 2016 roku. Przez ten czas spółka podwoiła swój stan posiadania. Jeszcze na początku tego roku była operatorem czterech hoteli z ok. 500 pokojami - Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton przy Okęciu, Hampton by Hilton przy lotnisku w Gdańsku i Best Western w Juracie. Na koniec tego roku w portfolio CAD jest osiem hoteli dysponujących łącznie 1 143 pokojami. I już samo to wystarczy za uzasadnienie Tytułu Człowieku Roku dla Gheorgha Cristescu. Tylko w tym roku spółka otworzyła budowany od blisko 10 lat pięciogwiazdkowy, 225-pokojowy hotel Renaissance przy warszawskim lotnisku Chopina, oraz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej 100-pokojowy hotel Moxy w Katowicach-Pyrzowicach, a także kupiła 195-pokojowy hotel Golden Tulip Gdańsk i 110-pkojowy Golden Tulip Międzyzdroje za szacowana cenę 130 mln zł. W październiku tego roku spółka kierowana przez Cristescu wygrała także konkurs na zarządzanie kompleksem hoteli Moxy oraz Residence Inn powstającym na warszawskim Mokotowie, a budowanym przez PHN. W przyszłym roku otworzyć mają się Holiday Inn Express Rzeszów-Jasionka i Moxy Poznań - Ławica, łącznie z 240 pokojami. Gheorghe Cristescu jest także przewodniczącym Społecznej Rady Turystyki, przy Ministrze Sportu i Turystyki, której zadaniem jest opiniowanie i formułowanie stanowisk w sprawach dotyczących propozycji systemowych rozwiązań w turystyce, w tym m.in. opracowywanie kierunków rozwoju turystyki. Gheorghe Cristescu z hotelarstwem związany jest od ponad 20 lat. Swoją karierę zaczynał w hotelu Radisson SAS w Szczecinie. Przez 10 lat związany był z Grupą Hotelową Orbis, gdzie pracował m.in. w warszawskich ibisach i krakowskim Novotelu Centrum, był dyrektorem generalnym hotelu Francuski w Krakowie, potem regionalnym managerem sprzedaży Orbisu na Polskę Północną dochodząc do funkcji krajowego dyrektora sprzedaży, którą pełni przez dwa lata. Od 2011 związany był z siecią Best Western, najpierw jako dyrektor sprzedaży na Polskę, a potem jako dyrektor sieci na Polskę i kraje bałtyckie. Zdobył m.in. tytuł Człowieka Roku 2012 branży hotelarskiej przyznawany przez nasz magazyn.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *