Orbis zbuduje ibisa Styles w Szczecinie

Grupa Orbis rozpoczyna budowę hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto, który powstanie na działce po zamkniętym w 2007 roku, a potem wyburzonym, hotelu Arkona. 161 pokojowy obiekt pierwszych gości przyjąć ma pod koniec 2020 roku. O pierwszych planach budowy w tym miejscu ibisa Styles pisaliśmy już w 2015 roku.

Prace budowlane przy ul. Panieńskiej 10 na Podzamczu rozpoczną się pod koniec stycznia 2019 r., a wartość inwestycji to ponad 40 mln zł. Oprócz 161 pokoi w hotelu znajdzie się restauracja Winestone, WineBar, sale konferencyjne, strefa fitness oraz parking podziemny.

- Ten projekt inwestycyjny, ze względu na swoją lokalizację, był dość skomplikowany i wymagał wielu administracyjnych uzgodnień, a przedłużające się terminy wynikały z naszej dbałości  o szczegóły oraz z poszanowania architektury najstarszej części Szczecina. Tym bardziej więc doceniamy cierpliwość wykazaną przez mieszkańców Szczecina. – tłumaczy Dariusz Gul, dyrektor ds. inwestycji w Grupie Orbis.

Tematem przewodnim wnętrz będzie cyrk – to wynik konkursu, który wygrała polska pracownia projektowa DETAL z Trójmiasta. Po hotelach Novotel, ibis i ibis budget, ibis Styles będzie czwartym adresem Grupy Orbis w tym mieście. Zgodnie z filozofią tej ekonomicznej i lifestyle’owej marki należącej do grupy AccorHotels, ibis Styles to komfortowe, designerskie hotele o różnych stylach, charakteryzujące się kreatywnością, wzbudzające dobry humor i emanujące radosną atmosferą, pozytywne, stylowe i urokliwe. W hotelach tej marki ważne jest poczucie wspólnoty, lokalny design i temat przewodni. Grupa Hotelowa Orbis operuje ponad 20 hotelami tej marki w Europie Środkowo-Wschodniej. Marka ibis Styles to ponad 420 hoteli w 45 krajach na całym świecie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *