Gent Holding buduje sieć prywatnych akademików LIV. W 2020 r. powstanie przy AWF w Krakowie za 40 mln zł

Wkrótce rozpoczną się prace budowlane przy al. Jana Pawła II 74 w Krakowie, gdzie powstanie prywatny  akademik pod marką LIV. Inwestycja zakłada realizację 277 nowoczesnych apartamentów z aneksami kuchennymi i łazienkami. Wybuduje go Erbud za 40 mln zł.

Projekt LIV Kraków zakłada budowę nowoczesnego akademika. Jesienią 2020 r. do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych 277 apartamentów 1- oraz 2-osobowych. Funkcjonalne rozwiązania architektoniczne biura projektowego AGAWA Architektura mają zapewnić pełną wygodę i dostęp do licznych stref rekreacyjno-rozrywkowych. Inwestycja realizowana jest przez spółkę w grupy kapitałowej Gent Holding S.A. - Equal Real Estate.  Nieruchomość położona jest w dzielnicy Czyżyny, 280 m od Akademii Wychowania Fizycznego. Nowoczesna infrastruktura obiektu, wykończenie pod klucz oraz wykorzystanie w obsłudze nowoczesnych technologii mają zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa przyszłym mieszkańcom akademika. W częściach wspólnych zaplanowano udogodnienia w postaci bezpłatnego wi-fi, siłowni, pralni i stref co-workingowych. – Precyzyjnie dopasowujemy infrastrukturę obiektów pod międzynarodowe standardy. Stawiamy na innowacyjność dbając o liczne strefy co-workingowe, przestrzeń do nauki, pracy, odpoczynku i rozrywki – mówi Agata Kaszub, project director w Gent Holding S.A. Jak podkreśla Kamil Bilecki, investment manager w Gent Holding: - W województwie małopolskim w 2017 roku studiowało ponad 157 tys. studentów w 29 uczelniach wyższych. Mimo systematycznego spadku liczbystudentów, zauważalny jest regularny wzrost zainteresowania studiowaniem w Krakowie przez studentów zagranicznych.

Kraków jest największym po Warszawie ośrodkiem akademickim w Polsce. Z tego powodu, obok mieszkań na wynajem, inwestorzy interesują się niszą rynkową w segmencie prywatnych domów studenckich. Pomimo wczesnej fazy rozwoju rynku prywatnych akademików w Polsce, segment ten zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród studentów, jak również w przypadku prywatnych i instytucjonalnych inwestorów. W Krakowie prężnie funkcjonuje kilka prywatnych inwestycji tego typu, a kolejne inwestycje już są na etapie planowania.      

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *