Aparthotel Termy Uniejów ze 172 pokojami ruszy w sierpniu. W condo

W sierpniu otwarty ma zostać 4-gwiazdkowy Aparthotel Termy Uniejów ze 172 pokojami sprzedawanymi w systemie condo po 9 tys. zł za m kw. Inwestorem jest spółka komunalna Termy Uniejów, zarządzająca kompleksem termalno-basenowym. Nabywcom gwarantuje 7,5 proc. zwrotu rocznie przez 30 lat.

Aparthotel Termy Uniejów będzie, zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu termalno-basenowego, wielofunkcyjnym kompleksem, składającym się z części hotelowej, konferencyjnej i rekreacyjnej w dwóch budynkach. W obydwu znajdą się pokoje hotelowe  (wszystkie z balkonami i tzw. trzecim kurkiem z wodą termalną), w jednym również restauracja na 190 osób i pięć łączonych sal konferencyjnych na 480 osób, a w drugim część rekreacyjna z basenem i saunami, salą fitness i dwoma gabinetami zabiegowymi. Przewidziano również kompleksowe zagospodarowanie terenu wokół obiektu, m.in. z placem zabaw dla dzieci, strefą gier kreatywnych i placem do gry w minigolfa. W aparthotelu znajdą się trzy typy pokoi: standard – o powierzchni 26 m kw., studio – 30 m kw. i apartamenty – 35 m kw., wszystkie wykończone pod klucz. 7,5-proc. stopa zwrotu gwarantowana jest w razie rezygnacji z pobytu właścicielskiego, a przy wykorzystaniu dwutygodniowego pobytu – 7 proc. Według założeń – konserwatywnych, jak podkreśla spółka, obiekt będzie miał minimum 40 proc. obłożenia i średnie ceny w zależności od typu pokoju 200, 300 i 400 zł. „Przy powyższym, ostrożnym założeniu co do średnich cen najmu lokali, obłożenie aparthotelu musiałoby być niższe niż 27 proc., aby operatorowi zaczęło brakować środków na pokrycie kosztów operacyjnych działalności, i poniżej 17 proc., aby zaczęło brakować mu środków na wypłatę gwarantowanego zysku. W obu tych przypadkach operator będzie umownie zobowiązany do pokrycia niedoborów ze środków własnych” – informuje spółka Termy Uniejów. Szacuje, że 30 proc. gości stanowili będą uczestnicy konferencji i szkoleń, a dalsze 10 proc. indywidualni goście biznesowi.  

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *