Chopin Airport Development spełnia świąteczne marzenia dzieci

Pracownicy Chopin Airport Development w tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, włączyli się w różne charytatywne działania i inicjatywy, po to, by spełnić świąteczne marzenia dzieci. W tym roku wzięli udział m.in. w akcji Listy do św. Mikołaja, Mikołajki z Fantazją, a także wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.


- Dla Chopin Airport Development i naszych hoteli działania w zakresie szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej są bardzo istotne. Zwłaszcza w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia nasi pracownicy angażują się w szereg akcji charytatywnych. Tym bardziej cieszy nas to, że często inicjatywa tych działań wychodzi od samych pracowników, co świadczy o ich wielkiej wrażliwości i chęci pomagania innym. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób możemy sprawić radość dzieciom, które w szczególny sposób zostały doświadczone przez los – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development.

Listy do św. Mikołaja

Tradycyjnie już od kilka lat hotel Courtyard by Marriott włącza się w akcję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – Listy do św. Mikołaja. Celem tej inicjatywy jest spełnienie świątecznych marzeń dzieci z biednych rodzin, które napisały list do św. Mikołaja. W tymroku do akcji przystąpili również pracownicy spółki Chopin Airport Development oraz warszawskiego hotelu Renaissance.Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się przygotować prezenty dla blisko 50 dzieci.Dodatkowo whotelu Courtyard odbyła się sprzedaż prac świątecznych dzieci z SOS Wioski Dziecięce. Pieniądze zebrane w ten sposób zostaną przekazane organizacji na wsparcie podopiecznych.Inną, ciekawą inicjatywą było Magiczne Spotkanie Mikołajkowe, które odbyło się na początku grudnia w hotelu Renaissance. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z Domu Dziecka w Równem koło Warszawy, którym przez cały rok opiekuje się hotel Courtyard. Na dzieci czekało wiele niespodzianek – między innymi kącik malucha, magiczny pokaz iluzji, zabawy, quizy i konkursy na temat świąt i zwyczajów bożonarodzeniowych. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który każdemu dziecku osobiście wręczył prezent. Był to czas świetnej zabawy, który z pewnością zostanie zapamiętany na długo przez wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Mikołajki z Fantazją

Hotele należące do CAD włączyły się również w organizację corocznej inicjatywy Fundacji Dziecięca Fantazja – Mikołajki z Fantazją.Fundacja od trzech lat organizuje tego typu imprezy dla dzieci i od tego momentu intensywnie współpracujew tym zakresie z hotelem Courtyard by Marriott. To wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz corocznych imprez odbywających się w tym hotelu. W tym roku wzięło w nim udział ok. 300 dzieci terminalnie chorych i niepełnosprawnych, którzy przybylizcałej Polski wraz z opiekunami (m. in. ze Śląska i Centrum Zdrowia Dziecka). Po raz pierwszy Mikołajki z Fantazją odbyły się też w warszawskim hotelu Renaissance. Na spotkanie przybyło ok. 100 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością i z pewnością w kolejnych latach hotele należące do CAD również zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia.

 

Golden Tulipy wspierają Szlachetną Paczkę

Grudzień to magiczny miesiąc obdarowywania i spełniania marzeń. W piękną inicjatywę „Szlachetna Paczka” włączyły się dwa nasze obiekty Golden Tulip w Gdańsku i Międzyzdrojach. Pracownicy Golden Tulip Międzyzdroje przygotowali 8 paczek ze środkami higienicznymi i żywnością dla swojej podopiecznej pani Anety. Dodatkowo zorganizowali zbiórkę pieniędzy na opał, który został zakupiony i przekazany p. Anecie. Podczas wizyty przekazano również ciepłą zimową odzież oraz obuwie. Podziękowań nie było końca. Pani Aneta nie kryła wzruszenia. Z kolei Golden Tulip Gdańsk przygotował paczkę dla pani Basi z Gdańska, która samotnie wychowuje chorego synka. Wszystkie ofiarowane przez pracowników rzeczy zostały zapakowane i zawiezione potrzebującej rodzinie.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *