Zmiany personalne w hotelach Chopin Airport Development

Kamil Lipski, zarządzający dotychczas hotelem Hampton by Hilton Gdańsk Airport awansował na stanowisko dyrektora Golden Tulip Gdańsk Residence. Jego miejsce w przylotniskowym obiekcie zajął Michał Całka, który do struktur Chopin Airport Development dołączył z hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej, którym kierował przez ostatni rok.

Kamil Lipski przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego 195 pokojowego Golden Tulip w Gdańsku od marca 2018 roku zarządzał hotelem Hampton by Hilton Gdańsk Airport (oba te obiekty należą do CAD). Wcześniej był dyrektorem sprzedaży w hotelu Sopot Marriott Resort&Spa. Kamil Lipski jest laureatem tytułu „Dyrektor sprzedaży i marketingu 2015” w konkursie „Hotelarz Roku” oraz trenerem Akademii Hotelarza. Z hotelarstwem związany jest od ponad dziesięciu lat, a swoją karierę zaczynał jako regionalny kierownik sprzedaży w Grupie Accor.

Michał Całka, który od stycznia 2019 r. objął stanowisko dyrektora generalnego 116 pokojowego hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Airport, z hotelarstwem związany jest od 16 lat. Początki swojej kariery w tej branży rozpoczął w sieci Accor, gdzie pracował w hotelach Mercure, ibis oraz Etap w Warszawie. Od maja 2014 do czerwca 2015 był pierwszym dyrektorem generalnym w hotelu Hilton Garden Inn przy lotnisku Balice w Krakowie. W latach 2015-2016 zarządzał butikowym hotelem Bellotto w Warszawie. W 2017 r. otworzył hotel Ibis Style Ułan Bator w odległej Mongolii, sprawował tam funkcję dyrektora generalnego tego obiektu. Od września 2017 r. do grudnia 2018 r. był dyrektorem generalnym w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. – Zgodnie z polityką naszej firmy stawiamy na naszych doświadczonych dyrektorów, dając im możliwość ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji. Kamil Lipski sprawdził się jako dyrektor gdańskiego hotelu Hampton by Hilton. Jestem przekonany, że wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenie w hotelarstwie zarządzając obiektem Golden Tulip w Gdańsku – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. – Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączył również kolejny wysokiej klasy fachowiec na rynku hotelowym – Michał Całka, który pokieruje hotelem Hampton by Hilton w Gdańsku. Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie naszych generalnych menedżerów przyczynią się do dalszego, dynamicznego rozwoju gdańskich obiektów, zgodnie z najwyższymi standardami, które obowiązują w naszej spółce - dodaje Cristescu.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *