Moxy Praga w Warszawie przyjął pierwszych gości

Pod koniec stycznia otwarty został hotel Moxy Warszawa Praga ze 141 pokojami przy ul. Ząbkowskiej w zrewitalizowanej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. To drugi hotel w Polsce pod tą marką należącą do sieci Marriott po otwartym w ub. r. obiekcie przy lotnisku Katowice w Pyrzowicach. W przygotowaniu są cztery następne.Wyróżnikiem hotelu jest designerskie lobby podzielone na strefy do zabawy, wypoczynku i pracy. Na początku pobytu na każdego gościa czekać będzie kolorowy powitalny drink w lobby barze. Hotel powstał w miejscu, w którym mieścił magazyn spirytusu i połączony jest z budynkiem, gdzie odbywała się filtracja. Za projekt wnętrz odpowiedzialna była pracownia Munuttone, a za bryłę biuro Juvenes, które zaprojektowało cały kompleks Koneser. Operatorem hotelu jest Hotel Professionals Management Group, a dyrektorem (a właściwie kapitanem, zgodnie z lotniczą konwencją marki Moxy, w której personel hotelu to crew) jest Katalina Vajda, wcześniej związana ze spółką Hotele Warszawskie „Syrena”.

Moxy Warszawa Praga o powierzchni blisko 5,5 tys. m kw. jest elementem Centrum Praskiego Koneser. W całym kompleksie na powierzchni pięciu hektarów w historycznej zabudowie i powstających nowych budynkach znajduje się też (lub znajdzie) część biurowa m.in. z Google Campus Warsaw – centrum wsparcia dla start-upów, handlowa, gastronomiczna, centrum konferencyjno-eventowe, publiczne place do organizacji wydarzeń społecznych i kulturalnych oraz Muzeum Polskiej Wódki. Inwestorami Centrum Praskiego Koneser i hotelu Moxy są Grupa Liebrecht & Wood i BBI Development. Moxy na Pradze to pierwszy z hoteli, które mają zostać otwarte w tym roku w Warszawie. W lutym planowane jest otwarcie Vienna House Mokotów na Służewcu, gdzie wkrótce otworzy się też Four Points by Sheraton. Wiosną ruszają w centrum hotele Motel One i Puro. We Włochach otwarty zostanie Arche Hotel Geologiczna (a o kolejne ok. 250 pokoi rozbudowany zostanie Arche Hotel Poloneza). Jesienią otwarty ma zostać pierwszy w Polsce hostel pod międzynarodową marką a&o z 200 pokojami na Woli. W Warszawie planowane są też dwa kolejne hotele Moxy – na Mokotowie w al. Wilanowskiej oraz na bliskiej Woli przy ul. Towarowej. Hotele tej marki otwarte też mają być w Szczecinie i Łodzi

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *