KRAKÓW: przy Błoniach powstanie Qubus z 263 pokojami?

W Krakowie przy Błoniach rozpoczęły się prace przygotowawcze przy budowie 4-gwiazdkowego hotelu z 263 pokojami i basenem. Hotel będzie prowadziła „polska sieć, która ma już jeden swój obiekt w Krakowie”. Inwestorem jest firma KKS Investment, do której należy m.in. Qubus Hotel w Gdańsku. Nowy hotel powstaje obok planowanego obiektu Błonia Park z 220 apartamentami hotelowymi, które miały być sprzedawane w systemie condo, ale sprzedaż została wstrzymana.Hotel przy skrzyżowaniu al. 3 Maja i ul. Reymonta w pobliżu stadionu Wisły Kraków będzie miał sześć pięter i garaż podziemny na 83 samochody. Obiekt zaprojektowała krakowska pracownia AT Architekci. Prace przygotowawcze mają zakończyć się wiosną i wówczas ruszyłaby właściwa budowa. Przewidywany termin oddania hotelu do użytku to druga połowa 2021 r. KKS Investment to grupa kapitałowa, której filarem jest międzynarodowa działalność transportowa. Od kilkunastu lat działa też na rynku deweloperskim, skupiając się głównie na przebudowie i rozbudowie obiektów o cechach zabytkowych w Krakowie. W 2009 r. otworzyła też w Gdańsku na Wyspie Spichrzów w przebudowanym spichlerzu Qubus Hotel, który wydzierżawiła sieci Qubus Hotel Management.

Tuż obok planowanego hotelu trzy lata temu rozpoczęła się inwestycja aparthotelowa firmy Portfel Inwestycyjny w projekt Błonia Park, w którym obok apartamentów z funkcją hotelową przewidziano również strefę SPA & wellness z basenem, restaurację i sale konferencyjne. Jednak wzbudziła ona duże kontrowersje w Krakowie, a sprawę na wniosek Urzędu Miasta badała nawet prokuratura, ponieważ inwestor otrzymał zgodę na budowę hotelu, a budował condohotel z apartamentami sprzedawanymi indywidualnym nabywcom, czyli „lokalne mieszkalne”. Cała kwestia sprowadzała się generalnie do braku świadomości (i definicji), co to jest aparthotel i co to jest condo (– Nie znam takiego hotelu, w którym sprzedawane by były apartamenty.

Dlatego sprawa wymaga wyjaśnienia, a najlepszym organem do tego jest właśnie prokuratura – mówiła w 2016 r. ówczesna wiceprezydent Krakowa Elżbieta Koterba lokalnemu wydaniu „Gazety Wyborczej”). Sprawa została oczywiście umorzona. Budowa doszła do etapu surowego zamkniętego, jednak jak donosi „Dziennik Polski”, obecnie inwestycja jest wstrzymana. – Projekt wstrzymaliśmy, by nie budzić niepotrzebnych emocji. Zastanawiamy się, co z tym fantem dalej zrobić – powiedział dziennikowi Maciej Zientara, szef rady nadzorczej spółki Błonia Park. „Obiekt był określany jako aparthotel, czyli hotel, który ma wielu właścicieli. Oferowano w nim apartamenty na sprzedaż. Jak się okazuje, sprzedaż ta jest zawieszona, a podpisane umowy skasowane. Spółka szuka obecnie pomysłu, stara się wyłonić ostateczną formułę funkcjonowania hotelu. Jak słyszymy, ideałem dla inwestora byłoby, by ktoś od niego kupił obiekt” – pisze „DP”

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *