Mercure Sosnowiec w 2022 roku

Grupa Orbis zawarła umowę franczyzową na hotel Mercure Sosnowiec ze 120 pokojami, który otwarty ma być w 2022 r. Franczyzobiorcą jest firma Glare Global Sourcing Faruque prowadzona przez Mohhameda Omara Faruque, konsula honorowego Bangladeszu w Polsce.

Hotel powstanie w miejscu starego budynku szkoły zawodowej przy ul. Teatralnej w centrum Sosnowca. W hotelu znajdzie się restauracja, sky bar, powierzchnia konferencyjno- bankietowa oraz usługi SPA. Będzie to pierwszy sieciowy hotel w Sosnowcu od 2012 r., czyli od zamknięcia hotelu Orbis Aria (w całym mieście działają obecnie trzy hotele). – Cieszę się, że razem z Grupą Orbis i AccorHotels stworzymy nowoczesny hotel dla podróżujących zarówno biznesowo, jak i turystycznie. Nie ukrywam, iż wybrałem tę markę, ponieważ spodobał mi się koncept hotelu Mercure Kraków Stare Miasto. Ze względu na centralną lokalizację hotelu w Sosnowcu, poszukiwałem silnej, wystandaryzowanej marki, należącej do międzynarodowej sieci, ale na tyle elastycznej, abym mógł stworzyć hotel z elementami, na których mi zależy. Ten hotel będzie nie tylko świetną bazą dla gości biznesowych, ale i adresem, pod którym znajdą się nowe, ciekawe koncepty restauracyjne – tłumaczy Mohhamed Omar Faruque, który jest m.in. współwłaścicielem restauracji Bombaj Tandori w Sosnowcu. Działkę przy ul. Teatralnej kupił rok temu za 2,4 mln zł. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *