King Cross wchodzi na rynek hotelowy w Warszawie i na Mazurach

Nowym inwestorem hotelu Holiday Inn Express ze 167 pokojami na warszawskim Służewcu została spółka King Cross Group. Hotel otwarty ma być wiosną 2020 r. Spółka kupiła też na licytacji komorniczej 51-hektarową działkę nad Jeziorem Sztynorckim, gdzie postawić chce hotel.

King Cross, który wycofuje się z prowadzenia centrów handlowych (sprzedał już obiekt w Poznaniu), wszedł w projekt Holiday Inn Express, przejmując większość udziałów w spółce celowej HIE Warszawa Mokotów grupy kapitałowej 5th Avenue Holding (jest ona też właścicielem innej inwestycji hotelowej na Służewcu w Holiday Inn z 278 pokojami). – Inwestycja wpisuje się w naszą strategię poszukiwania atrakcyjnych projektów o wartości od kilkudziesięciu do ponad stu milionów złotych. Łączna wartość mokotowskiego projektu wyniesie około 20 mln euro – powiedział serwisowi „Eurobuild” Marcin Trybus, członek zarządu w King Cross. Grupa kupiła też w grudniu wystawioną na licytację komorniczą za 15 mln zł działkę na Mazurach, na której znajduje się największy w Polsce port śródlądowy w Sztynorcie. Planuje tam m.in. budowę hotelu z centrum konferencyjnym i domów wakacyjnych.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *