2,8 tys. zł miesięcznie przychodu z apartamentów Bukowa Góra w Wiśle

Właściciele apartamentów w inwestycji Bukowa Góra w Wiśle zarabiali w 2018 r. na wynajmie średnio 2,8 tys. zł miesięcznie, a rekordowy dochód wyniósł 40 tys. zł rocznie. Średnioroczne obłożenie apartamentów wynosiło 42 proc.  – wynika z informacji spółki ApartView, zajmującej się wynajmem 42 apartamentów wakacyjnych w Bukowej Górze  (i dwóch domów w Osadzie Zamkowej w Pasymiu na Mazurach). Przez apartamenty przewinęło się łącznie ok. 5 tys. turystów.

  – W pierwszym pełnym roku działalności naszej spółki, która jest tak naprawdę jeszcze na etapie start up’u i zarządza w tej chwili 42 apartamentami, przekroczyliśmy 1,5 mln zł obrotu – mówi Jacek Twardowski z Kristensen Group, firmy, która jest założycielem ApartView. Jak wynika z danych z systemu rezerwacji ApartView, najlepszymi miesiącami były luty i sierpień, gdy obłożenie wynosiło ponad 65 proc. Najwięcej turyści musieli zapłacić za wynajem na Sylwestra. Wtedy ceny dochodziły do 1380 zł za noc (apartament dla siedmiu osób). W miesiącach mniej popularnych np. w listopadzie czy kwietniu, najniższe ceny wynosiły ok. 170 zł za noc. – W ciągu roku niemal podwoiliśmy liczbę zarządzanych przez nas apartamentów. Uwzględniając odpowiednią liczbę miesięcy wynajmu przypadającą na jednego właściciela, można przyjąć, że zarobił on średnio 2,8 tys. zł miesięcznie – mówi Żaneta Kaczmarzyk z ApartView. Wysokość zarobku z wynajmu zależy od wielkości apartamentu. Najmniejsze lokale do 40 m kw. osiągają dochód w skali roku ponad 29 tys. zł, większe do 60 m kw. – ponad 36 tys. zł, a największe od 60 m kw. – ponad 40 tys. zł. Na popularność wynajmu danego apartamentu ma wpływ jego wyposażenie. Właściciele, którzy zainwestowali w wyróżnienie swojego lokalu np. poprzez sztukę, przestrzeń dla dzieci czy huśtawkę na balkonie, potrafią zarobić prawie dwa więcej niż inni. Rekordziści osiągnęli dochód 40 tys. zł w ciągu roku – już po odliczeniu prowizji ApartView. Największe zapotrzebowanie jest na apartamenty 2- i 3-pokojowe. – Powracający turyści stanowią u nas już całkiem sporą grupę, to ok. 40 proc. wszystkich u nas wynajmujących – mówi Żaneta Kaczmarzyk. Mniejsze apartamenty cieszą się popularnością wśród par, a do historii firmy przeszły  romantyczne oświadczyny zorganizowane właśnie w apartamentach ApartView. Blisko 90 proc. wszystkich rezerwacji w apartamentach ApartView jest dokonywana przez Polaków. Coraz częściej pojawiają się goście z krajów sąsiednich, a także Brytyjczycy, Norwegowie, Holendrzy, Włosi, Francuzi, Węgrzy, Belgowie czy Finowie. Zdarzali się też Amerykanie, Portorykańczycy, Izraelczycy, Chińczycy czy mieszkańcy Arabii Saudyjskiej, Republiki Środkowoafrykańskiej i Omanu. – Gości, których pochodzą z dalekich krajów pytamy się oczywiście, skąd się o nas dowiedzieli i dlaczego wybierają wypoczynek w Wiśle – mówi Żaneta Kaczmarzyk. – Okazuje się, że przyciągają ich międzynarodowe wydarzenia sportowe typu inauguracja skoków narciarskich czy wielka, regionalna, folklorystyczna impreza Tydzień Kultury Beskidzkiej. A turyści z Wielkiej Brytanii twierdzą, że ferie zimowe w Wiśle to koszt znacznie niższy niż w Alpach, a warunki narciarskie i zaplecze są dla nich wystarczająco dobre. ApartView powstało jesienią 2017 r. z inicjatywy Kristensen Group, dewelopera specjalizującego się w apartamentach wakacyjnych. Spółka na razie zarządza lokalami wybudowanymi właśnie przez tego dewelopera.  

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *