Tańsza energia elektryczna i gaz dla hotelarzy

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego rozpoczyna realizację projektu związanego z utworzeniem grupy zakupowej dla hotelarzy. Hotele, które przystąpią do konsorcjum powołanego przez Izbę, będą mogły w niższej cenie nabywać energię elektryczną i gaz. Do grupy zakupowej mogą przystąpić wszystkie hotele w Polsce, również niezrzeszone w Izbie.

IGHP zdecydowała się na powołanie grupy zakupowej energii elektrycznej i gazu, biorąc pod uwagę sygnalizowane przez członków Izby potrzeby. – Ostatnie podwyżki prądu, a przede wszystkim wynikające z nich kwoty w umowach, wprawiły niejednego przedsiębiorcę hotelowego w osłupienie – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP. Jak wyjaśnia, to był jeden z powodów przyspieszenia prac nad projektem. Dzięki członkostwu w grupie zakupowej hotel może skorzystać z niższych cen niż w standardowej ofercie dostawców energii elektrycznej i gazu. – Im więcej hoteli włączy się do naszego konsorcjum, tym lepsze warunki będziemy mogli wynegocjować. Wszystko dzięki efektowi skali, który zapewni nam silniejszą pozycję w negocjacjach – mówi Marcin Mączyński. Przystąpienie do grupy zakupowej IGHP jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność hotelarską w Polsce. Schemat działania grupy został maksymalnie uproszczony. Wystarczy, że hotel zgłosi chęć przystąpienia do grupy podczas spotkań regionalnych IGHP lub skontaktuje się z biurem Izby. – Przedstawiciel konsorcjum zajmie się zebraniem i porównaniem ofert dostawców, a potem wybierze najbardziej korzystną cenowo. Hotel podpisuje umowę bezpośrednio z operatorem w oparciu o wynegocjowane przez konsorcjum niższe stawki, a potem już tylko reguluje płatności. Formalności zredukowaliśmy do minimum – wyjaśnia Marcin Mączyński. Szczegóły projektu będzie można poznać już w lutym i w marcu w trakcie spotkań regionalnych hotelarzy organizowanych przez IGHP w 14 miastach w całej Polsce. Mogą w nich wziąć udział wszyscy hotelarze, również niebędący członkami Izby. Udział w spotkaniach regionalnych jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem ighp@ighp.pl lub telefoniczne pod numerami  22 251 79 11, 503 044 875. Harmonogram spotkań regionalnych IGHP:
data godzina miejsce
11 lutego 11-14 Kielce
12 lutego 12-15 Kraków
13 lutego 11-14 Wrocław
19 lutego 15-18 Warszawa
20 lutego 11-14 Lidzbark Warmiński
25 lutego 11-14 Poznań
27 lutego 11-14 Kołobrzeg
1 marca 11-14 Gdańsk
4marca 11-14 Lublin
11 marca 11-14 Bydgoszcz
18 marca 11-14 Katowice
19 marca 11-14 Rzeszów
20 marca 11-14 Białystok
21 marca 11-14 Łódź
 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *