Jerzy Podeszewski dyrektorem generalnym Suntago Village

Z początkiem lutego Jerzy Podeszewski z ramienia spółki Hotel Professionals Management Group objął stanowisko dyrektora generalnego całorocznego osiedla domków rekreacyjnych Suntago Village, powstającego w ramach kompleksu Park of Poland. Suntago Village to pierwszy komponent bazy noclegowej największego w Europie zadaszonego parku wodnego, który powstaje we Wręczy pod Mszczonowem.

Jerzy Podeszewski z branżą hotelarską związany jest od ponad 25 lat. Swoją karierę rozpoczął w 1992 r. w hotelu Radisson SAS w Szczecinie  (wcześniej pracował na statkach jako oficer żeglugi), gdzie przez siedem lat był kierownikiem konferencji i bankietów. Potem pełnił funkcję kierownika gastronomii w krakowskim Holiday Inn i dyrektora gastronomii w Intercontinental Warszawa od otwarcia hotelu. Zdobyte tam doświadczenie wykorzystał przy kolejnych otwarciach, gdzie odpowiadał za funkcjonowanie gastronomii m.in. w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie na Mazurach i andel’s Kraków. W latach 2002-03 był dyrektorem operacyjnym hotelu Holiday Inn Premier Katowice, potem kierował m.in. hotelami Jan w Szklarskiej Porębie, Olympic w Ustroniu, Baltic Plaza Hotel MediSPA & fit w Kołobrzegu, Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Odpowiadał za zarządzanie i restrukturyzację segmentu hotelowego i gastronomicznego w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój z hotelem Konstancja i nowo powstałym  EVA Park Medical SPA. Zanim dołączył do HPMG w maju 2018 r., obejmując stanowisko director of asset and hotel management, po raz drugi pełnił funkcję dyrektora generalnego w hotelu Grand Hotel Rzeszów. W ramach pierwszej fazy Suntago Village powstanie około 100 rekreacyjnych modułowych domków wypoczynkowych typu Cabaña wraz ze strefą zabaw dla dzieci, przestrzenią przeznaczoną do wspólnego grillowania, centralnym budynkiem z recepcją oraz mini-sklepem. Otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2019 r. W przyszłości inwestor nie wyklucza powiększenia osiedla o ok. 100 kolejnych domków. W procesie przygotowania do otwarcia i po otwarciu, Suntago Village zarządzane jest przez spółkę Hotel Professionals Management Group, która jednocześnie wspiera inwestora w zakresie pozostałej bazy noclegowej w ramach inwestycji Park of Poland. Oprócz Suntago Village,bazę noclegową Park of Poland będą tworzyły dwa hotele w standardzie 4- i 5-gwiazdkowym. W pierwszej kolejności powstanie hotel 4-gwiazdkowy, którego otwarcie planowane jest na 2021 r. Łącznie hotele zaoferują ponad 700 miejsc noclegowych. Bazą noclegową w okresie preopening i po otwarciu będzie zarządzała spółka Hotel Professionals Management Group.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Jerzy Podeszewski dyrektorem generalnym Suntago Village

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *