Bydgoszcz: hotel Ratuszowy zakończył działalność

W Bydgoszczy zamknięty został hotel Ratuszowy, działający od lat 60. Dwugwiazdkowy obiekt z 29 pokojami należał do Przedsiębiorstwa Hotelarsko-Turystycznego „Brda”, które ostatnio zmieniło właściciela.

Fot. Wikipedia

Kamienica, w której działał hotel powstała w latach 30. XIX wieku i przez pierwsze pół wieku pełniła funkcję ratusza. Po sprzedaży i przebudowie od lat 80. XIX wieku działał tam hotel Lengning (od nazwiska nowego właściciela). Po 1945 r. ulokowano tam internat Technikum Elektrycznego, a w 1965 r. przywrócono działalność hotelu już pod nazwą Ratuszowy. Jego właścicielem było Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Turystyczne „Brda”, a od 1990 r. Przedsiębiorstwo Turystyczne „Brda”. W 2003 r. zostało ono sprywatyzowane i przekształcone w Przedsiębiorstwa Hotelarsko-Turystycznego „Brda”, należące do spółki pracowniczej z inwestorem strategicznym, którym został bydgoski przedsiębiorca Mirosław Ślachciak. Spółka wzięła w dzierżawę hotele Ratuszowy i Brda oraz kamienicę przy ul. Dworcowej (biura firmy) łącznie za 5 mln zł w ratach rozłożonych na 15 lat. W listopadzie ub.r. właścicielem spółki zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Globaldex. Pierwszymi decyzjami nowego zarządu było zamknięcie hotelu Ratuszowy i zmiana dyrektora hotelu Brda (o zmianie dyrektora więcej TU).

Fot. Hotel Ratuszowy


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *