Przy Tauron Arenie w Krakowie powstać ma sieciowy hotel za 120 mln zł

Krakowska Agencja Rozwoju Miasta, do której należy Tauron Arena, planuje wybudowanie przy hali widowiskowej hotelu. Jego koszt szacowany jest 100-120 mln zł, a budowa rozpocząć ma się w 2020 r.

Hotel planowany jest przy ul. Lema na działce zarezerwowanej obok hali i działać pod sieciową marką, która ma być wybrana w tym roku. Obecnie trwają ustalenia dotyczące sposobu finansowania inwestycji.

Otwarta w 2014 r. Tauron Arena jest największą halą widowiskowo-sportową w Polsce. Może pomieścić ponad 20 tys. widzów podczas koncertów i 15 tys. podczas zawodów sportowych. W 2018 r. zorganizowano w niej 165 wydarzeń,  przychidy wyniosły 17,8 mln zł przychodu i 1,7 mln zł zysku. Jednak, jak przyznają przedstawiciele ARM, w porównaniu do innych tego typu obiektów krajowych i zagranicznych, z którymi konkuruje o przyciągnięcie dużych wydarzeń, minusem jest mała liczba miejsc hotelowych w bliskim sąsiedztwie hali. Najbliżej położony jest kompleks DoubleTree by Hilton – Hampton by Hilton w odległości ok. 1,5 km.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *