W Krakowie, więc pod Wawelem, ruszył Balthazar Design Hotel znanego restauratora

W XIX-wiecznej kamienicy przy ul. Grodzkiej na Starym Mieście w Krakowie otwarty został 5-gwiazdkowy Balthazar Design Hotel z 28 indywidualnie zaprojektowanymi pokojami i restauracją Fiorentina. Stworzony został przez grupę MSHG – Main Square Hospitality Group prowadzącą w Krakowie 11 restauracji, a zaprojektowany przez ORB Studio Justyna Jabłońska i Wojciech Niewiński.

Rozłożysta kamienica powstała w XIX wieku w wyniku adaptacji i nadbudowy starszych budynków gospodarczych i bramnych, tuż przy wzgórzu wawelskim, naprzeciw Kościoła Świętego Marcina, a nieopodal barokowego Kościoła Świętych Piotra i Pawła. Z okien wszystkich pokoi rozciągają się widoki na Trakt Królewski, Wawel, zabytkowe kościoły lub dziedziniec z ogrodem. Jak opisuje hotel na swojej stronie, w pokojach „świeża pościel otula pulchne, puchowe poduszki, a wystrój inspirowany jest stylem art deco, ze starannie dobranymi dziełami sztuki”. Każdy pokój ma „indywidualny design, z jednej strony oddany przez zabytkowe stropy i samą architekturę obiektu, widoki z okien, z drugiej poprzez dobór najlepszych materiałów do wykonania tapicerowanych wezgłowi łóżek, siedzisk, kanap czy foteli”. O komfort gości Balthazara dba dedykowany osobisty concierge. Dopełnieniem Balthazara jest ciesząca się już uznaniem restauracja Fiorentina – Butchery & Wine. „Fiorenina jest pierwszym miejscem w tej kamienicy która zdefiniowała atrakcyjność lokalizacji – w tym roku na Wine & Food Noble Night zdobyła główną nagrodę Akademii Gastronomicznej oraz nagrodę publiczności. W eklektycznych designersko wnętrzach i malowniczym ogrodzie można odbyć zaskakującą podróż kulinarną”. Założycielem grupy MSHG jest krakowski restaurator Radosław Fronc, który prowadzi m.in. restauracje Szara Gęś przy Rynku Głównym, Boscaiola, La Campana, Mamma Mia czy Wesele.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *