Wyniki konkursu Muraspec na projekt tapety

Podczas targów 4 Design Days w Katowicach ogłoszone zostały wyniki konkursu Muraspecu „Ściana artystycznie zaprojektowana – tapeta kluczowym elementem biura, hotelu restauracji". Spośród 129 zgłoszonych projektów wyłoniono zwycięzcę oraz wyróżniono siedem prac. Nagrodę główną otrzymała Ewelina Cis za projekt ECHO. Nagrodzony projekt zostanie wprowadzony do produkcji przez firmę Muraspec, a jego autorka przez pięć lat będzie otrzymywała tantiemy w wysokości 1 proc. od wartości sprzedaży.Konkurs firmy Muraspec dotyczył projektu okładziny do budynku użyteczności publicznej. Nakierowanie na rynek obiektowy wynikało z naturalnej aktywności producenta – firma Muraspec jest dostawcą tapet na rynek kontraktowy. Konkurs ogłoszony został 4 października 2018 r. podczas targów Warsaw Home i był szeroko promowany w mediach jak również na uczelniach wyższych związanych z projektowaniem wnętrz i architekturą.

Zmagania konkursowe miały charakter otwarty, więc udział w konkursie Muraspec mogli wziąć zarówno projektanci wnętrz, dekoratorzy, studenci, graficy, jak i osoby niezwiązane zawodowo z projektowaniem, których pasją jest tworzenie i aranżacja przestrzeni. Zgodnie z regulaminem, zgłoszona grafika musiała być wzorem autorskim i uwzględniać rodzaj struktur podkładu dostępnego w ofercie Muraspec. Do konkursu zgłoszonych zostało łącznie 129 prac, których oceny podjęli się jurorzy z czołowych pracowni architektonicznych, z doświadczeniem w projektowaniu wnętrz komercyjnych: Katarzyna Kłos (ORB Studio), Joanna Żabińska (pracownia AGK), Marcin Jadczak (M&K Architekci), Kama Kowacz (Tremend), Kinga Gajewska (Trzop Architekci) oraz Barbara Łukasiak z Muraspec. Zwycięski projekt, praca Eweliny Cis ECHO, urzekł jurorów uniwersalnością wzoru i jego estetycznym potencjałem w przestrzeniach komercyjnych.

Multiplikujące się geometryczne figury tworzą uporządkowany graficznie motyw, który w razie potrzeby może być dowolnie skalowany. Ewelina Cis jest absolwentką kierunku Wystawiennictwo i komunikacja wizualna na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Exhbition design na Politecnico di Milano. Na co dzień zajmuje się grafiką użytkową, projektowaniem mebli oraz wystaw. W swojej pracy łączy działanie zarówno na płaszczyźnie, jak i w przestrzeni. Jest uczestniczką Gdynia Design Days (2014 i 2015), Salone del Mobile Milano (2015). – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni konkursową frekwencją, jak również poziomem i różnorodnością nadesłanych prac. Cieszy nas, że autorzy w większości wykazali się estetycznym zrozumieniem potrzeb dekoracji takich obiektów jak hotele czy biura – podsumowała Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *