Kolejny Puro Hotel we Wrocławiu

Spółka Genfer Hotel Invest kupiła w centrum Wrocławia za 30,5 mln zł działkę o powierzchni 3,2 tys. m kw. koło Dworca Świebodzkiego. Postawi na niej kolejny hotel Puro.

Genfer o wystawioną przez miasto na przetarg za 12 mln zł działkę konkurował m.in. z Vastintem, UBM Green Development i Space Investment – spółka firmy deweloperskiej Archicom, będącej jednym z liderów rynku mieszkaniowego we Wrocławiu. Na działce przy pl. Orląt Lwowskich stoją obecnie dwa budynki przeznaczone do rozbiórki. Nowa inwestycja zlokalizowana będzie kilkaset metrów od pierwszego hotelu Puro otwartego w Polsce przy ul. Włodkowica. Genfer od dawna zainteresowany był kolejną inwestycją hotelową we Wrocławiu. Wcześniej starał się m.in. o działkę w centrum Wrocławia przy pl. Nowy Targ obok Urzędu Miejskiego, ale ostatecznie kupiła ją za 18 mln zł Skanska Property, która postawi tam biurowiec, a w przetargu walczyły o nią również m.in. UBM, Echo Investment i Space Investment. Obecnie stara się o działkę przy Operze Wrocławskiej, konkurując o nią z Budimeksem i NDI DK. Te trzy podmioty zostały dopuszczone do negocjacji dotyczących rozbudowy w formule partnerstwa publiczno-prywatnego gmachu opery. Na jej tyłach powstanie nowy budynek, mieszczący salę prób, magazyny i warsztaty, połączony z głównym gmachem podziemnym łącznikiem. W zamian za sfinansowanie części publicznej inwestor będzie mógł na pozostałej części działki zbudować np. hotel. Negocjacje powinny rozstrzygnąć się w kwietniu, a cała inwestycja publiczna ma powstać do końca 2022 r. Jej wartość to 30 mln zł

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *