Radisson oficjalnie potwierdza informacje „Hotelarza” o Radisson Red na bliskiej Woli

Grupa Radisson Hospitality AB oficjalnie ogłosiła dzierżawę budynku i powstanie nowego hotelu Radisson Red Warszawa, o którym nieoficjalnie pisaliśmy przed tygodniem. Hotel tej lifestyle’owej marki otwarty ma zostać w 2023 roku w kompleksie Liberty Tower.


Nowo wybudowany hotel Radisson Red Warsaw będzie dysponować 267 pokojami, restauracją i barem, siłownią oraz przestrzenią spotkań i wydarzeń o powierzchni 820 m kw., Zaprojektowany przez biuro architektoniczne Arquitectonica, stanie się integralną częścią 140-metrowego wieżowca Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie. W procesie negocjacji warunków umowy najmu inwestora reprezentowali eksperci Hotel Professionals.

- Radisson Red wyróżnia się na tle innych hoteli, więc cieszymy się, że możemy wprowadzić tę odważną, eklektyczną i wesołą markę do Warszawy. Jest to siedemnasta nieruchomość w naszym prężnie rozwijającym się portfolio w tym kraju. W opublikowanym indeksie FTSE Russell, Polska zmieniła niedawno status na „rynek rozwinięty”. To jedyny kraj, który osiągnął taki awans w przeciągu ostatniej dekady – powiedział Elie Younes, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju w Radisson Hotel Group.

-  Jesteśmy dumni z rozpoczęcia współpracy z jedną z największych grup hotelowych na świecie. Radisson Red to marka znana z tego, że jej hotele mieszczą się w budynkach o wyjątkowej architekturze,  zapewniających twórczą atmosferę i szybki dojazd z każdego zakątka miasta. Liberty Tower z całą pewnością wpisuje się w ten trend, a wręcz go wyprzedza. Jestem przekonany, że przestrzenie Radisson RED na terenie Liberty Tower będą jednymi z najnowocześniejszych i najwygodniejszych na świecie, a osoby przebywające tutaj będą mogły cieszyć się wyjątkową atmosferą miasta – mówił Cezary Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse, inwestora Liberty Tower.

- Cieszymy się, że mogliśmy przeprowadzić proces doboru marki i zająć się negocjacjami długoterminowej umowy najmu w imieniu naszego klienta Golub GetHouse. Przyjemnością była też współpraca z Grupą Hotelową Radisson, firmą blisko związaną z moją kariera hotelarską – dodaje Alex Kloszewski, partner zarządzający w Hotel Professionals.

Radisson Red Hotel będzie obsługiwany przez Radisson Hospitality AB w ramach międzynarodowej umowy najmu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *