MSiT pracuje nad platformą informacyjną o usługach noclegowych

W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się I posiedzenie Komitetu Sterującego do spraw realizacji przez Ministra Sportu i Turystyki zadań określonych w Porozumieniu o partnerstwie na rzecz wspólnego przygotowania i realizacji projektu „Otwarte dane plus”.

Komitet Sterujący jest organem pomocniczym Ministra Sportu i Turystyki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki jest odpowiedzialne za prowadzenie systemu z aktualnymi danymi Centralnego Wykazu Obiektów Hotelarskich. W ramach projektu powstanie nowoczesny system dla turystów, umożliwiający szeroki dostęp do informacji na temat wszystkich usług noclegowych. Platforma, dzięki integracji z innymi rejestrami, może również zawierać m.in. informacje o obiektach przystosowanych dla niepełnosprawnych, instytucjach kulturowych, ścieżkach turystycznych.

MSiT do udziału w pracach nad projektem zaprosiło ekspertów z branży: Gheorghe Mariana Cristescu – prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego,  przewodniczącego Społecznej Rady Turystyki, Krzysztofa Szadurskiego – wiceprezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Arkadiusza Osipiuka – wicedyrektora Departamentu Komunikacji Internetowej w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Projekt „Otwarte dane plus” stanowi kontynuację projektu „Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja”, który jest obecnie realizowany w Ministerstwie Cyfryzacji i ma na celu stworzenie systemowych rozwiązań poprawiających dostępność i jakość danych publicznych oraz zwiększających możliwości ich ponownego wykorzystywania. Projekt otrzymał ponad 30 mln zł dofinansowania z środków Unii Europejskiej i ma być realizowany do 2021 r.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “MSiT pracuje nad platformą informacyjną o usługach noclegowych

  1. to fikcja – jak można tworzyć taką platformę bez udziału IGHP. A eksperci? – Cygan to taki Obajtek polskiego hotelarstwa

  2. Ty przecztałeś w ogóle ten artykuł, czy komentujesz po samym tytule. W treści stoi jak wół, że ministerstwo jako jednego z trzech ekspertów zaprosiło „Krzysztofa Szadurskiego – wiceprezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *