Wrocławskie hotele z dużym wzrostem obłożenia w tym roku

Hotele z Wrocławia w pierwszych dwóch miesiącach tego roku odnotowały 7,5 pp. wzrostu obłożenia z 55,2% w roku ubiegłym do 62,8% w tym roku i wzrost RevPAR o 21,8% ze  118,7 zł w roku ubiegłym do 144,5 zł w tym roku. Wyniki w pozostałych analizowanych przez STR polskich miastach nie wyglądają już niestety tak dobrze, a wzrosty jeśli są, to nie tak dynamiczne.

Obłożenie spadło we wszystkich największych miastach poza Wrocławiem. Najmocniej, bo o 2,9 pp. w Poznaniu z 51,9% w roku ubiegłym do 49% w tym roku. Niewiele niższe spadki zanotowały hotele w Warszawie, bo tu obłożenie spadło o 2,2 pp. w Warszawie z 65,5% po dwóch miesiącach roku ubiegłego do 63,3% w tym roku. Niewiele mniejszy spadek odczuły hotele trójmiejskie gdzie obłożenie spadło z 51,1% w roku ubiegłym do 49,7% w tym roku. ADR poza Wrocławiem najmocniej wzrósł w Trójmieście ze 119,2 zł w roku ubiegłym do 122,7 zł po dwóch miesiącach tego roku. Przychód ze sprzedanego pokoju najmocniej spadł w Warszawie ze 145,6 zł w roku ubiegłym do 136,3 zł w tym roku. Jak wyglądają pozostałe kluczowe parametry hoteli z Trójmiasta, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Warszawy, w tym ADR i RevPAR będziemy pisać w najnowszym wydaniu „Hotelarza”. Prenumeratę naszego czasopisma można zamówić TUTAJ

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *