Janusz Mitulski awansuje w strukturach sieci Marriott

Janusz Mitulski awansował na stanowisko starszego dyrektora (senior director) ds. rozwoju sieci Marriott w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to pierwszy awans polskiego managera w strukturach rozwoju jednej z największych sieci hotelowych na świecie. Dotychczas odpowiedzialny był za rozwój sieci w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, obejmującym Polskę, Czechy, Słowację i kraje bałtyckie. Obecnie jego region został powiększony o Ukrainę.

Do Marriotta dołączył w 2015 r. W Polsce działały wówczas jedynie dwa hotele tej sieci w Warszawie z ok. 750 pokojami, a w krajach bałtyckich oraz na Słowacji Marriott nie posiadał żadnego hotelu. Od tego czasu sieć zaczęła dynamicznie odrabiać dystans do konkurencji i dzisiaj w Polsce z 15 obiektami i ponad 3,4 tys. pokoi (co zawdzięcza także globalnemu przejęciu sieci Starwood) jest jednym z trzech największych graczy. Wprowadził do Polski nowe marki hotelowe, takie jak Moxy Hotels, która posiada już dwa hotele działające w Warszawie i Katowicach, a także AC by Marriott we Wrocławiu i Renaissance w Warszawie, kolejnymi markami będą Autograph Collection w Warszawie i Krakowie oraz Residence Inn w Warszawie.

Wprowadził również amerykańską sieć do krajów bałtyckich, gdzie już działają hotele w Estonii (Autograph Collection w Tallinnie) i na Litwie (Courtyard by Marriott w Wilnie), a za kilka miesięcy otwarty będzie AC by Marriott w Rydze, pierwszy hotel sieci na Łotwie. Janusz Mitulski przeszedł do Mariott International z firmy doradczej Horwath HTL Polska, gdzie przez ponad pięć lat był partnerem oraz szefem w zespole doradztwa hotelowego i turystycznego. Zanim rozpoczął pracę w konsultingu, przez wiele lat pracował w sieci Qubus Hotel. Był tam m.in. dyrektorem dwóch hoteli, a następnie przez ponad pięć lat dyrektorem sprzedaży i marketingu całej sieci. Przez wiele lat był wiceprezesem, a następnie członkiem Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, trenerem Akademii Hotelarza, współtwórcą konferencji Hotel Trends Poland & CEE. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *