TeraGigaMegaBoom w Warszawie

W 2016 r. w Warszawie nie otwarto żadnego hotelu. W 2017 r. pięć hoteli i aparthoteli z 780 pokojami. W 2018 r. już 10 z ponad 2 tys. pokoi. Tylko w pierwszych czterech miesiącach tego roku rusza pięć następnych z ponad 700 pokojami, a latem dołączy do nich jeszcze 330-pokojowy Motel One. A tak naprawdę prawdziwy wysyp nastąpić ma w latach 2020-2021, gdy otwartych ma zostać blisko 20 obiektów z ponad 3,7 tys. pokoi. I ogłoszono już plany kolejnych kilkusetpokojowych hoteli w następnych latach.

Czyli w latach 2017-2019 otwarto lub wkrótce otwartych zostanie 21 obiektów z ponad 3,8 tys. pokoi. W następnych dwóch latach planowanych jest kolejnych blisko 20 obiektów z 3,7 tys. pokoi. Ok. 40 hoteli i aparthoteli z 7,5 tys. pokoi w ciągu pięciu lat! Na rynku, na którym jeszcze w połowie 2017 r., według danych GUS, działało niespełna 13 tys. pokoi w 86 hotelach. W marcowym „Hotelarzu” z 2017 r. tematem numeru był artykuł „Megaboom w Warszawie”. Wynikało z niego, że w przygotowaniu jest ok. 3,7 tys. pokoi w 22 hotelach i kolejnych 1,2 tys. w aparthotelach. W ciągu następnego roku do marca 2018 r. ogłoszono plany kolejnych 12 obiektów z ponad 2,1 tys. pokoi. Dlatego w ubiegłorocznym „Hotelarzu” pisaliśmy już o „GigaMegaBoomie w Warszawie”. Od tamtego czasu pojawiły się informacje o planowanych następnych ponad 2 tys. pokoi.Dlatego teraz to już „TeraGigaMegaBoom w Warszawie”. Następna jednostka to peta, którą będzie można opisać stan warszawskiego rynku w marcu 2020 r. I konsekwencje tego widać [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *