Dwóch Mistrzów Wiedzy Hotelarskiej w jednej szkole

W kwietniu odbył się Etap Centralny XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Finał objęty został honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Decyzją organizatorów XI Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej przebiegła pod hasłem „Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”.

Paulina Kubala i Krzysztof Studziński

W etapie okręgowym XI edycji OWH wzięło udział 354 uczniów z całej Polski. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 30 uczniów z najwyższymi wynikami. W dniach 8-11 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Pierwszy etap zmagań polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi etap  sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi zagranicznego gościa w recepcji hotelowej oraz obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym jury wyłoniło finałową piętnastkę, która przystąpiła do zadań praktycznych. Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2019 został Krzysztof Studziński z Zespołu Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni, natomiast I Wicemistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2019 została Paulina Kubala, również uczennica tej szkoły. Poza  nagrodami rzeczowymi i tytułami zwycięzcy otrzymali indeksy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Katarzyna Thiel- Winkler, wicedyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni. Trener i opiekun uczniów startujących w OWH

   

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *