We Wrocławiu będzie hotel Vienna House Easy

W pierwszym kwartale 2022 roku austriacka grupa hotelowa Vienna House otworzy we Wrocławia przy ul. Sienkiewicza w okolicy Ogrodu Botanicznego hotel z 240 pokojami. Nowy miejski hotel w stylu smart casual będzie pozycjonowany jako Vienna House Easy. Zaoferuje m.in. 360 m kw. powierzchni konferencyjnej, restaurację Gasthouse, lifestylowe lobby z barem, strefę fitness, gabinet masażu i parking podziemny.  

Hotel będzie częścią przeprojektowanego kompleksu budynków, wokół objętej ochroną zabytków Starej Piekarni. Do kompleksu będą przynależeć także mieszkania studenckie marki Basecamp. Właścicielem hotelu, którym w ramach dzierżawy będzie zarządzać Vienna House, jest firma ST Wrocław Sienkiewicza. Firma oferuje pod marką Basecamp zakwaterowanie w studenckich apartamentach w Danii, Niemczech i Polsce (w zabytkowej drukarni w Łodzi).  – Wrocław to ekscytujący, rozwijający się rynek, a lokalizacja hotelu w centrum miasta, przy Ogrodzie Botanicznym jest idealna. Odbiegający od sztywnych standardów, skupiający się na bezpretensjonalnej obsłudze gości hotel Vienna House Easy i pełna energii koncepcja dla studenckich mieszkań stworzą świetne połączenie, stając się nowym, atrakcyjnym miejscem spotkań – mówi o Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House.

Hotel, zgodnie z koncepcją mobilności Vienna House, zaoferuje m.in. wypożyczalnię rowerów, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz opcje wspólnego korzystania z samochodów i skuterów,  a także telewizory w pokojach umożliwiające podłączenie własnych urządzeń gości, szybką sieć WiFi, mobilnego concierge’a, możliwość samodzielnego zameldowania i wymeldowania. Inwestycja w rewitalizację historycznych budynków piekarni Mamut rozbudowanych o nowe skrzydła planowana była od 10 lat. Od początku przewidywany tam był hotel z ponad 200 pokojami, część biurowa i loftowa. Wówczas inwestorem miała być opolska spółka K&K Kośniewski Development, której jednak nie udało się pozyskać finansowanie na ten wielofunkcyjny projekt. W 2017 r. nieruchomość odkupiona została przez założoną w tym celu spółkę ST Wrocław Sienkiewicza.

 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *