Władysławowo: rusza ostatnia część kompleksu Gwiazda Morza – 4-gwiazdkowy hotel. W condo

Jutro pierwszych gości przyjmie 4-gwiazdkowy hotel Gwiazda Morza z 88 pokojami i 12 apartamentami. To trzecia część kompleksu Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT, w ramach której w poprzednich latach otwarto dwa budynki z apartamentami wakacyjnymi oferujące łącznie z 87 jednostek.

Hotel położony jest 120 metrów od plaży oraz 300 metrów od portu i mariny jachtowej. Na poziomie -1 znajduje się strefa wellness z dwoma basenami, jacuzzi, saunarium o pow. 150 m kw. oraz klubem fitness i siłownią z bezpośrednim wyjściem do hotelowego parku, a na dachu basen infiniti. W hotelu znajduje się też przeszklona ścianka wspinaczkowa, wiodąca przez cztery kondygnacje. Na kondygnacjach 2 i 3 przygotowywano Instytut SPA z 11 gabinetami. Przygotowano też pięć lokali gastronomicznych: główną restaurację hotelową – N54, restaurację H12, lobby bar, Sky Bar i Beach Club. Serwowane w nich dania bazują na produktach ekologicznych od lokalnych dostawców. Wyróżnikiem tych punktów będzie otwarta kuchnia i formuła live cooking. Hotel oferuje też sześć sal konferencyjnych o powierzchni blisko 500 m kw., umożliwiających organizację wydarzeń dla 250 osób.

Autorem projektu hotelowych wnętrz jest krakowska pracownia Iliard Architecture & Interior Design. Pokoje hotelowe dostępne są w dwóch aranżacjach tematycznych: forest i sea. Pierwsza utrzymana jest w tonacji leśnej, z wieloma akcentami drewnianymi oraz wykładziną nawiązującą do leśnej ściółki. Druga inspirowana jest kolorystyką morską z odniesieniami do wydm, plaży i innych akcentów z polskiego wybrzeża. Stylistyka wnętrz to nieformalny, przyjazny klimat, w którym znajdują się naturalne polskie gatunki szczotkowanego, piaskowanego drewna, kamienia, betonu, lnu, kamionki i miedzi. We wnętrzach odczuwalny jest skandynawski nurt, który w połączeniu z polskimi materiałami i dodatkami pochodzącymi od polskich projektantów mebli ma zapewnić niepowtarzalne w innych wnętrzach efekty estetyczne.

Plany resortu rozwijane są od 2008 r., kiedy to rozpoczęto przygotowywania inwestycji. Teren wymagał połączenia 18 odrębnych działek, na których od 2011 r. powstawały kolejne etapy projektu: w latach 2013 i 2015 oddane zostały kolejno dwa budynki z 52 i 35 apartamentami. Budynek hotelowy kończy projekt resortu i uzupełnia jego ofertę o części rekreacyjne i gastronomiczne. Inwestorem kompleksu jest spółka deweloperska, której właścicielami są: Krzysztof Sobolewski, odpowiedzialny m.in. za projekt zagospodarowania terenów postindustrialnych w Shipyard City Gdańsk, Zygmunt Skoczke z Władysławowa, który w branży deweloperskiej działa od ponad 20 lat i Ryszard Korczak, współwłaściciel firmy Joanna, polskiego producenta kosmetyków do pielęgnacji włosów i farb fryzjerskich. Stanowisko dyrektora generalnego resortu objął Marek Hilla, który wcześniej zarządzał hotelem Sopot Marriott Resort & SPA, działającym poprzednio jako Mera SPA Hotel, oraz hotelem Warmiński w Olsztynie.

Gwiazda Morza to również oferta inwestycyjna w systemie condo, zapewniająca nabywcom pokoi stałą stopę zwrotu z inwestycji przez minimum 15 lat, z możliwością przedłużenia o kolejne lata. Właściciel po dokonaniu zakupu przekazuje operatorowi hotelu pokój w dzierżawę w zamian za czynsz, który w pierwszym roku od uruchomienia hotelu wynosi 5,5 proc. ceny netto zakupionego pokoju, w drugim – 6 proc., w trzecim 6,5 proc., a od czwartego roku do końca 15-letniej umowy dzierżawy wynosić będzie 7 proc. W ciągu trwania 15-letniej właściciel otrzymuje w sumie 102 proc. zwrotu z inwestycji. Na najwyższych kondygnacjach hotelu dostępnych jest w sprzedaży 12 apartamentów Exclusive Serviced Apartments. To oferta nieruchomości z rynku premium. Pokoje ESA zaprojektowane są w trzech stylizacjach Nature, Modern i Summer.

Władysławowo i Półwysep Helski co roku w szczycie sezonu odwiedzane jest przez ok. 800 tys. turystów. W ostatnich latach nowe władze miasta poczyniły szereg inwestycji, mających na celu podniesienie prestiżu miasta i stworzenie oferty atrakcyjnej dla turystów poszukujących wysokiej jakości usług hotelarskich. Tworzone są parki, punkty rekreacyjne, zatrudniony został plastyk miejski do uporządkowania przestrzeni miejskich i podniesienia ich estetyki. Ulica Hryniewieckiego przy której znajduje się resort przeszła gruntowny remont i została przeobrażona w deptak z ograniczonym ruchem ulicznym.

  .

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *