AC by Marriott Wrocław najlepszym hotelem w Europie

Sieć Marriott International wybrała AC by Marriott Wrocław najlepszym hotelem roku 2018 w Europie wśród hoteli marek selektywnych w całej sieci. To oznacza, że AC by Marriott Wrocław został doceniony najwyższą notą wśród takich marek jak Courtyard by Marriott, Moxy Hotels, Four Points by Sheraton, Aloft Hotels, SpringHill Suites, Protea Hotels, Fairfield Inn & Suites i Element.Kryteria, jakimi kieruje się Marriott International w wyborze hotelu roku, to m.in. ankiety opinii gości, ankiety pracowników, wyniki finansowe, udział w rynku, badania satysfakcji klientów konferencyjnych oraz całościowy wynik komercyjny hotelu. Nagroda została ogłoszona i wręczona na konferencji dyrektorów hoteli Marriott w Chicago. – To wspaniałe wyróżnienie dla naszego hotelu, naszych pracowników, inwestorów z K2Hotel oraz całego Wrocławia – mówi Aneta Jeton-Szotek, dyrektor generalna AC by Marriott Wrocław. Marka AC by Marriott lokuje się w segmencie lifestyle w kategorii 4-gwiazdkowej. Sam AC Hotel Wrocław mieści się w centrum miasta w kamienicy z 1875 r. przy pl. Wolności obok Narodowego Forum Muzyki. Kamienica była kiedyś siedzibą Banku Rzeszy (również w czasach powojennych prowadzona tam była działalność bankowa).

Wiele elementów wystroju wnętrz zostało odrestaurowanych. Hotel został otwarty pod koniec sierpnia 2017 r. jako pierwszy obiekt pod tą marką w Polsce (obecnie podpisano już umowy na dwa kolejne: w Warszawie i Poznaniu). Wrocławski AC Hotel by Marriott ma 91 pokoi. Ze względu na zastany układ architektoniczny każdy pokój jest indywidualnie urządzony. Niektóre posiadają tarasy z miejscem do wypoczynku i widokiem na miasto. Oferty hotelu dopełnia AC Lounge z restauracją Fuego i barem, tworzące wspólną przestrzeń w ciągu dnia, by przeistoczyć się w miejskie centrum spotkań wieczorem. W podziemiu znalazło się miejsce na basen, jacuzzi, strefę saun, siłownię oraz gabinety masażu.

Smaczkiem całego obiektu jest także autorska winiarnia zlokalizowana w piwnicach dawnego skarbca. Za stoły degustacyjne służą odnalezione w budynku ciężkie drzwi sejfu z drewnianymi blatami. AC Hotel Wrocław rozszerza także wrocławską przestrzeń konferencyjną. Cztery wielofunkcyjne sale konferencyjne mogą być miejscem zarówno na małe spotkanie biznesowe, jak i na konferencję. Jedna z sal znajduje się w przyziemiu, ma oryginalny ceglany sufit. Na eventy i konferencje dla 100 osób sprawdza się też nowoczesna przestrzeń przeszklonej oranżerii oraz zewnętrznego patio. Jak stwierdza dyrekcja hotelu, „AC by Marriott Wrocław mimo młodego wieku już wpisał się dumnie na mapie miasta”. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *