Jest zgoda papieża. W Rybakach na Mazurach powstanie 4-gwiazdkowy hotel.

Projekt hotelowo-mieszkaniowy nad jeziorem Łańsk przygotowywany przez konsorcjum Archidiecezji Warmińskiej z BBI Development (pisaliśmy o nim TUTAJ) uzyskał zgodę Watykanu, co było jednym niezbędnych warunków do rozpoczęcia inwestycji.

Przypomnijmy że w Rybakach na Mazurach Archidiecezja ze spółką zależną BBI, Development Realty 4 Management planują budowę 4-gwiazdkowego hotelu wraz z częścią rekreacyjną, a tuż obok osiedle domków jednorodzinnych. Szacunkowy koszt inwestycji to 300 mln zł. Archidiecezja Warmińska do spółki z deweloperem wniesie grunt, na którym powstanie hotel. Nieruchomość ma 16,5 ha i jej wartość wynosi ponad 17 mln zł. Wkład spółki zależnej od BBI Development to gotówka i prace o wartości ok. 15 mln zł. W związku z tym Archidiecezja Warmińska ma mieć 51 proc. udziału w zysku ze zrealizowanej inwestycji, a spółka deweloperska – 49 proc. Jednym z warunków rozpoczęcia inwestycji była zgoda Watykanu na wniesienie majątku o wartości powyżej 1 mln euro. To kolejny wspólny projekt giełdowej spółki BBI z władzami kościelnymi, po ogłoszonym w ubiegłym roku projekcie Roma Tower z Archidiecezją Warszawską. Z informacji „Hotelarza” wynika, że poza częścią biurową w wieżowcu w samym centrum Warszawy u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej, powstać ma także hotel działający pod luksusową marką Four Seasons.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

5 komentarzy do “Jest zgoda papieża. W Rybakach na Mazurach powstanie 4-gwiazdkowy hotel.

  1. Prawda prawda… A autor tej notki informacyjnej niech odmówi sobie wiedzę z zakresu historii i geografia Polski. Pozdrawiam Janusz Dęga

  2. Czy to prawda że ks. dyrektor podrobił podpisy mieszkańców pod listami poparcia tej inwestycji? Czy to prawda że ośrodek zadłużony jest na 3 mln zł?
    Czy to prawda że żadnego hotelu nie będzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *