Imprezy sektora MICE od nowego roku nie w każdym hotelu

Pozostało pół roku do wejścia w życie, po rocznym okresie przejściowym, zmian w regulaminie certyfikacji wydarzeń z branży medycznej, którą przeprowadza Infarma. Czy regulacje te wpłyną na rentowność hoteli, które do tej pory często gościły branżę medyczną? – o tym między innymi w najnowszym „Hotelarzu”, który na rynku pojawi się w przyszłym tygodniu.

Zmienione kryteria certyfikacji wydarzeń przeprowadzanych przez Infarmę – Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych (zrzeszający 28 kluczowych, innowacyjnych firm farmaceutycznych), które obowiązywać mają od 2020 r., dotyczą między innymi ograniczeń związanych z miejscami, w których mogą odbywać się te wydarzenia w zależności od obiektu i lokalizacji geograficznej. Certyfikacja ta dotyczy zjazdów, konferencji i kongresów, w których uczestniczą przedstawiciele zawodów medycznych. Założeniem jest, aby wydarzenia sponsorowane przez członków Infarmy miały charakter merytoryczny i nie budziły zastrzeżeń w świetle prawa. Jednak obowiązujące prawo nic nie wspomina o tym, gdzie mogą się odbywać takie wydarzenia. Kodeks Przejrzystości (artykuł 26 – Miejsce organizacji Wydarzeń) wprowadzony przez Infarmę zakłada, że muszą odbywać się w miejscu, które jest odpowiednie dla głównego celu takiego wydarzenia. Należy zgodnie z nim unikać miejsc, które uznawane są za ekstrawaganckie lub słynne ze względu na oferowane rozrywki. W praktyce oznacza to, że nie we wszystkich hotelach będzie można takie wydarzenia przeprowadzać, a przez to podmioty je organizujące nie otrzymają finansowania od firm farmaceutycznych zrzeszonych w Infarmie. Wydaje się to z jednej strony uzasadnione dobrem wizerunku przedstawicieli zawodów medycznych w opinii publicznej, ale z drugiej strony takie ograniczenia mogą prowadzić do absurdów. Wiele obiektów, które są doskonale przygotowane na tego typu imprezy i posiadają nowoczesną infrastrukturę konferencyjną, ale nie spełniają kryteriów związanych np. z lokalizacją czy mające renomę obiektu SPA, straci taką możliwość.

W numerze o szczegółach nowego rozporządzenia, a także o tym co sądzą o nim i jak przygotowują się na jego wprowadzenie sami hotelarze.

O czym jeszcze piszemy w nowym „Hotelarzu”?

- Dzierżawa, uchodząca za bezpieczne rozwiązanie dla właściciela nieruchomości, staje się coraz popularniejszym modelem współpracy pomiędzy inwestorami, a wyspecjalizowanymi podmiotami działającymi na polskim rynku. Jakie wyzwania i problemy mogą pojawić się podczas tej współpracy. Jak zaplanować należy podział obowiązków - utrzymania, napraw i wymiany wyposażenia czy zwrotu przedmiotu najmu po zakończeniu umowy. Relacja z debaty w której udział wzięli: Adam Konieczny, dyrektor ds. rozwoju na Europę Louvre Hotels Group, Łukasz Płoszyński, wiceprezes Focus Hotels, Wojciech Popis, wiceprezes VHM Hotel Management,  Martin Ykema, dyrektor ds. operacyjnych, Bogdan Zasada, dyrektor zarządzający na Polskę Strabag Real Estate

- Dokumentacja projektowa, wybór sposobu realizacji, wykonawców i dostawców, czyli rady i wskazówki, jak prowadzić inwestycję na etapach projektowania, wyboru wykonawców oraz producentów i dostawców wyposażenia, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów inwestycji, czy eksploatacji hotelu

W najnowszym "Hotelarzu" jak zwykle także pogłębione aktualności dotyczące zmian kadrowych, nowych inwestycji, otwarć hoteli i istotnych zmian na rynku.

 Prenumeratę "Hotelarza" możesz zamówić TUTAJ.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *