30 maja podczas wieczornej gali w hotelu Renaissance Warszawa ogłoszeni zostaną laureaci konkursu „Hotelarskie Inwestycje Roku 2019” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz”. Kapituła składająca się z 25 autorytetów rynku hotelarskiego wybierze zwycięzców w czterech kategoriach. Dziś ogłaszamy finalistów w ostatnie z kategorii: Hotelarska inwestycja Roku 2019.
W kategorii tej w wyniku głosowania Kapituły nominacje otrzymały (obiekty otwarte w okresie 1.04.2018 – 31.03.2019):
NOMINOWANY: HOTEL WARSZAWA, Warszawa
5-gwiazdkowy hotel ze 142 pokojami i apartamentami otwarty w historycznym budynku Prudentialu w ścisłym centrum Warszawy. Powierzchnia pokoi zaczyna się od 35 m kw. a dwupoziomowy apartament Prezydencki na najwyższej kondygnacji ma 160 m kw. oraz przeszklone wejście na 100-metrowy taras widokowy na dachu. We wnętrzach dominuje kamień, stal, miedź i szkło oraz drewniane wykończenia, łazienki zostały natomiast wykończone marmurem. W części pokoi widoczne są betonowe stropy konstrukcyjne. Do tego hotel oferuje trzy sale konferencyjne o łącznej powierzchni 250 m kw. plus duże przeszklone patio, restaurację Warszawska oraz strefę SPA i rekreacji z basenem, gabinetami zabiegowymi i centrum fitness. Wnętrza zostały zaprojektowane przez Leszka Likusa oraz architektów z Holdingu Liwa.
Inwestor: Holding Liwa
NOMINOWANY: RAFFLES EUROPEJSKI, Warszawa
Pierwszy w Polsce hotel pod luksusową marką. Oferuje 106 pokoi i apartamentów, SPA o powierzchni 800 m kw. z basenem i sześcioma gabinetami, restaurację Europejski Grill, Long Bar, cukiernię Lourse z własnymi wypiekami, palarnię cygar i salę balową. Pokoje w podstawowym standardzie Deluxe mają od 40 (to największe standardowe pokoje w polskich hotelach). Charakterystycznymi elementami wystroju są ręcznie wykonane meble nawiązujące do stylu art déco oraz współczesne dzieła sztuki. W całym hotelu rozmieszczono ponad 400 dzieł 120 polskich artystów z XX i XXI w., m.in. obrazy Leona Tarasewicza, wykonane specjalnie na zamówienie hotelu, Wilhelma Sasnala i Tadeusza Kantora, a cała kolekcja stworzona została pod kuratelą Andy Rottenberg. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna była pracownia Sud Architects, a za projekt przebudowy wnętrz pracownia WWAA wraz ze scenografem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Borysem Kudličką oraz zespół APA Wojciechowski.
Inwestor: H.E.S.A.
NOMINOWANY: RENAISSANCE AIRPORT, Warszawa
225-pokojowy hotel 5-gwiazdkowy przy Lotnisku Chopina z 850 m kw. powierzchni konferencyjnej, 450-metrową salą balową, basenem i strefą SPA oraz restauracją Challenge ’32 i nGin Barem w lobby. Wystrój wnętrz odwołuje się do modernizmu lat 50. i lat 60. Budując wątki stylistyczne, zaczerpnięto w szczególności z dorobku polskiego wzornictwa, sztuki i grafiki z tych okresów. Tematy reklam, plakatu, polskiej szkoły filmowej były inspiracją dla architektów tworzących wnętrza zarówno pokoi, jak i części wspólnych. Wystrój pokoi to połączenie betonu, miękkich tekstur tkanin i oryginalnych prac polskich artystów. Projekt bryły, lobby i restauracji przygotowała pracownia JEMS, a pokoi, sal konferencyjnych i SPA – Towarzystwo Projektowe.
Inwestor: Polski Holding Hotelowy
Wciąż możesz jeszcze zgłosić swój udział w konferencji. Hotel Investment
Trends Poland&CEE - to właśnie tu 30 maja 2019 roku spotkają się
wszyscy najważniejsi właściciele, dyrektorzy i inwestorzy branży
hotelarskiej w Polsce. To tu dyskutuje się o przyszłości rynku, tu
ogłaszane są nowe projekty i tu prowadzone są najważniejsze kuluarowe
rozmowy.
SPRAWDŹ PROGRAM WYDARZENIA>>
ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ>>
Dodaj komentarz