Trwa III edycja Międzynarodowego Forum Hotel Investment Trends Poland&CEE

Martin Thom, starszy dyrektor w Germany & CEE, CBRE Hotels przedstawia sytuację rynku hotelowego w Europie Środkowo-Wschodniej, tło i perspektywy.

Martin Thom powiedział, że jest ogromna szansa, że 2019 r. będzie podobny pod względem inwestycyjnym do 2017, który był najlepszy w ostatnich czasach. Pokazał on przykłady hoteli prężnie rozwijających się w Polsce i tłumaczył przepływ kapitału na naszym rynku. - Widzimy, że w Polsce i regionie coraz mniej polega się na dzierżawie nieruchomości. Czechy zdaja się być najlepiej rozwijającym się rynkiem w Europie Środkowej i Wschodniej - zauważył Martin Thom. - Najbardziej aktywnym źródłem kapitału są Stany Zjednoczone. - Na wszystkich rynkach, poza Krakowem i Poznaniem jest na poziomie 25%.

Najlepszym miastem, jeśli chodzi o Polskę i inwestycje hotelarskie jest Poznań, a zaraz po nim Kraków. Dzieje się to tak dlatego, że Poznań ma silniejszy rynek pod względem eventów. - Jesteśmy w dobrym poziomie inwestycyjnym i jest duży popyt tego rynku, i będzie kontynuacja wzrostu inwertycji - powiedział Martin Thom.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *