Katowice: Vastint rozpoczął rozbiórkę hotelu Silesia, aby zbudować nowy hotel sieciowy


Wkwietniu rozpoczęła się rozbiórka budynku, w którym do 2006 r. działał hotel Silesia. Na działce kupionej przez dewelopera Vastint Polska powstanie kompleks Nova Silesia z dwoma biurowcami i 3-gwiazdkowym hotelem sieciowym ze 144 pokojami.

Prace rozbiórkowe potrwać mają do jesieni. Otwarcie nowego kompleksu o łącznej powierzchni 35 tys. m kw., z czego na hotel przypadnie 5 tys. m kw., planowane jest na koniec 2021 r. Projekt powstał w pracowni APA Wojciechowski. – Hotel został wybudowany na początku lat 70. ubiegłego wieku z zastosowaniem materiałów, które obecnie uznawane są częściowo za szkodliwe. Jesteśmy zmuszeni wdrożyć specjalne środki ochrony i procedury pracy w trakcie usuwania tych materiałów – mówi Anna Lewicka, kierownik budowy z firmy rozbiórkowej Tree Capital. – Będziemy także chcieli odzyskać jak najwięcej surowców, które zostaną poddane recyklingowi. Zaczniemy od demontażu neonu hotelu Silesia, który zgodnie z wolą Vastint Poland zostanie przekazany miastu i w dalszej kolejności wykorzystany w przestrzeni publicznej miasta. Należący do Orbisu hotel Silesia został otwarty w 1971 r. Działał do 2006 r. Działka o powierzchni 0,9 hektara potem kilka razy zmieniała właściciela. W ub.r. kupił ją Vastint, który przedwstępną umowę podpisał jeszcze w 2016 r., jednak jej sfinalizowanie uzależnione było od uchwalenia przez miasto miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Po uporządkowaniu terenu rozpocznie się realizacja nowej zabudowy: dwóch 13-piętrowych biurowców oraz 7-piętrowego hotelu pod globalną marką w standardzie trzech gwiazdek. Vastint jest w Polsce właścicielem m.in. hoteli Marriott w Sopocie i Courtyard by Marriott w Gdyni. •Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *