Wrocław: w piekarni Mamut otwarty będzie hotel Vienna House Easy


W pierwszym kwartale 2022 r. austriacka grupa hotelowa Vienna House planuje otworzyć we Wrocławiu przy ul. Sienkiewicza, w okolicy Ogrodu Botanicznego, hotel z 240 pokojami. Nowy miejski hotel w stylu smart casual będzie działał pod marką Vienna House Easy. Zaoferuje m.in. 360 m kw. powierzchni konferencyjnej, restaurację Gasthouse, lifestyle'owe lobby z barem, strefę fitness, gabinet masażu i parking podziemny.

Hotel będzie częścią przeprojektowanego kompleksu budynków wokół objętej ochroną zabytków Starej Piekarni. Do kompleksu będą przynależeć także mieszkania studenckie marki Basecamp. Właścicielem hotelu, którym na zasadzie dzierżawy zarządzać będzie Vienna House, jest firma ST Wrocław Sienkiewicza. Firma oferuje pod marką Basecamp zakwaterowanie w studenckich apartamentach w Danii, Niemczech i Polsce (w zabytkowej drukarni w Łodzi). – Wrocław to ekscytujący, rozwijający się rynek, a lokalizacja hotelu w centrum miasta, przy Ogrodzie Botanicznym, jest idealna. Odbiegający od sztywnych standardów, skupiający się na bezpretensjonalnej obsłudze gości hotel Vienna House Easy i pełna energii koncepcja dla studenckich mieszkań stworzą świetne połączenie, stając się nowym, atrakcyjnym miejscem spotkań – mówi Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House. Hotel, zgodnie z koncepcją mobilności Vienna House, zaoferuje m.in. wypożyczalnię rowerów, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz opcje wspólnego korzystania z samochodów i skuterów, a także telewizory w pokojach umożliwiające podłączenie własnych urządzeń gości, szybką sieć Wi-Fi, mobilnego concierge’a, możliwość samodzielnego zameldowania i wymeldowania. Inwestycja w rewitalizację historycznych budynków piekarni Mamut rozbudowanych o nowe skrzydła planowana była od 10 lat. Od początku przewidywany tam był hotel z ponad 200 pokojami, część biurowa i loftowa. Wtedy inwestorem miała być opolska spółka K&K Kośniewski z Opola Development, której jednak nie udało się pozyskać finansowania na ten wielofunkcyjny projekt. W 2017 r. nieruchomość odkupiona została przez założoną w tym celu spółkę ST Wrocław Sienkiewicza. •Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *