Apartamenty Sofitel Victoria w stylistyce francuskich lat 70.

Hotel Sofitel Warsaw Victoria przedstawił nowe oblicze swoich apartamentów, będących zwieńczeniem zakończonych prac modernizacyjnych obiektu. Nowoczesne wnętrza nawiązują do stylistyki francuskich lat 70. Autorem koncepcji jest francuski architekt Didier Gomez, znany ze współpracy z luksusowymi markami jak Yves Saint Laurent, Louis Vuitton, Kenzo czy Christian Dior.

Hotel oddał do dyspozycji gości Apartament Prezydencki i cztery apartamenty Opera. Apartament Prezydencki o powierzchni 122 m kw. składa się z sypialnii z garderobą, dwóch łazienek, w tym jedna z sauną i jacuzzi, w której zachowano oryginalne marmurowe wykończenie, kuchni, strefy do pracy i przestronnego salonu z biokominkiem. Apartament łączy się bezpośrednio z drugim pokojem, stanowiącym dodatkową przestrzeń. Apartamenty Opera mają po 87 m kw. Składają się z sypialni, dwóch łazienek, aneksu kuchennego oraz przestronnego salonu.  

W naszym hotelu historyczne piękno przenika się z nowoczesnym, francuskim stylem życia, tworząc niesamowity, unikatowy klimat mówi Aneta Lewandowska, dyrektor generalna Sofitel Warsaw Victoria. Ogromnym wyzwaniem jest zachowanie niepowtarzalnego charakteru Victorii, przy jednoczesnej otwartości na zmiany, współczesną sztukę, design, muzykę i kuchnię. Jesteśmy niezwykle dumni, że przy zachowaniu najwyższych standardów, z powodzeniem udaje nam się łączyć te dwa światy.

Didier Gomez jako designer związany jest Sofitel Warsaw Victoria od wielu lat, tworząc wcześniej nowy wizerunek części wspólnych hotelu – lobby, restauracji La Brasserie Moderne i baru Victoria Lounge. Nawiązując do lokalizacji, tożsamości marki Sofitel oraz charakterystycznych elementów hotelu, przy tworzeniu nowych wnętrz apartamentów istotne było zachowanie spójności historii obiektu oraz jego przestrzeni wspólnych, w taki sposób jednak, aby uzyskać efekt współczesnego luksusu. Koncepcja została zainspirowana francuskimi latami 70. XX wieku, jednak nie jest to nostalgiczny projekt. To nasza bardzo współczesna adaptacja tego stylu, której nadaliśmy ponadczasowy charakter podkreśla Didier Gomez. W apartamentach znaleźć można geometryczne wzory, nasycone kolory, niebanalne meble i dekoracyjne oświetlenie, a także naturalne materiały – kamień i drewno, które są znakiem rozpoznawczym projektanta.

W zmodernizowanych wnętrzach uwagę zwracają dopracowane detale, takie jak parkiet dębowy w apartamentach Opera i orzechowy w Apartamencie Prezydenckim. Meble to produkty międzynarodowych marek, m.in. Gallotti & Radice, Gubi, Vitra, Nap, Molteni&C oraz Minotti. Za realizację projektu nowych wnętrz apartamentów odpowiada pracownia architektoniczna Hanna Pietras Architects.

Sofitel Hotels & Resorts to marka hoteli będących ambasadorem nowoczesnego francuskiego stylu życia, kultury i sztuki na całym świecie. Założona w 1964 r., jest pierwszą międzynarodową marką luksusowych hoteli wywodzącą się z Francji. Oferuje ponad 120 hoteli, łączących odrobinę francuskiej dekadencji z lokalną kulturą. Sofitel jest częścią grupy Accor, pod której markami działa ok. 4,3 tys. hoteli.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.