JEMS Architekci – Biurem Architektonicznym Roku

JEMS Architekci wybrani zostali Biurem Architektonicznym Roku w konkursie na Hotelarskie Inwestycje Roku. 25-osobowa Kapituła doceniła JEMS-ów za zaprojektowanie dwóch warszawskich hoteli: Renaissance Airport i Vienna House Mokotów. Ogłoszenie wyników odbyło się 30 maja podczas gali w hotelu Renaissance Airport w Warszawie. Teraz więcej szczegółów.

Marcin Sadowski, partner i wspólnik JEMS Architekci

W kategorii Biuro Architektoniczne nominowane zostały trzy firmy decyzją Kolegium Redakcyjnego „Hotelarza” po konsultacjach z członkami Kapituły, składającej się z autorytetów polskiego hotelarstwa: szefów polskich sieci hotelowych i operatorów, dyrektorów ds. rozwoju globalnych sieci na polskim rynku, doradców hotelarskich oraz ekspertów z różnych segmentów branży. Warunkiem nominacji było zrealizowanie w ciągu 12 miesięcy od II kwartału 2018 do I kwartału 2019 r. co najmniej dwóch stojących na wysokim poziomie projektów, które zostały oddane do użytku lub są w fazie końcowej.  Następnie członkowie Kapituły po zapoznaniu się z uzasadnieniami poszczególnych projektów głosowali na jednego z nominowanych. I najwięcej głosów w tej kategorii zdobyło biuro JEMS Architekci za hotele Renaissance Airport Warsaw i Vienna House Mokotów Warszawa

Wystrój wnętrz Renaissance Airport Warsaw odwołuje się do polskiego modernizmu z lat 50. i 60. oraz architektury dawnego Międzynarodowego Dworca Lotniczego. Inspiracje czerpano z dorobku polskiego wzornictwa, sztuki i grafiki, a tematy Polskiej Szkoły Plakatu były dla architektów bazą do stworzenia klimatu wnętrz. Wystrój pokoi to połączenie betonu, miękkich tekstur tkanin i oryginalnych prac polskich artystów. Projekt budynku, lobby i restauracji przygotowali JEMS-i, a pokoi, sal konferencyjnych i SPA – Towarzystwo Projektowe.

W Vienna House Mokotow Warsaw wszystkie elementy są przemyślane. Siedmiokondygnacyjny budynek skonstruowany z powtarzalnych betonowych ram nawiązuje do historii przemysłowej dzielnicy Służewiec i wyróżnia się spośród okolicznej biurowej zabudowy swoim brutalistycznym charakterem. Betonowe i stalowe elementy tworzące industrialny wystrój łączą się z ocieplającą wnętrza bujną zielenią oraz dużymi oknami od podłogi do sufitu. Nie brakuje unikatowych perełek w skali europejskiej, takich jak lampy z kolekcji Gras, wiszące żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6, sofa Fogia Tiki czy krzesła Fermob z kolekcji Luxembourgh, będące reinterpretacją modelu z 1923 roku. Wystrój wnętrz to efekt współpracy inwestora, firmy Garvest Real Estate, i Vienna House.

W tej kategorii nominowane też były biura AGK Architekci – ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii – za hotele Hampton by Hilton Old Town Poznań i Hampton by Hilton Old Town Poznań oraz Emkaa Architekci za Moxy Katowice Airport i Moxy Poznań Airport


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *