Miał być ibis Styles, będzie Mercure

Jesienią tego roku pierwszych gości powitać ma hotel Mercure Warszawa Ursus Station. Pierwotnie planowano, że ten ponad 200 pokojowy obiet działać będzie pod marką ibis Styles.

Hotel zaoferuje 214 pokoi o zróżnicowanej strukturze, w tym 80 pokoi  z aneksem kuchennym, przeznaczonych na dłuższe pobyty; 15 apartamentów; strefę fitness, kompleks saun (w tym saunę bio, suchą i mokrą), a także garaż podziemny. W obiekcie znajdą się również 4 sale konferencyjne o łącznej powierzchni ponad 300 m2, a także restauracja Winestone.

Budowa obiektu rozpoczęła się w 2017 roku i sprzedawany był on w systemie condo.

„Pierwotnie, gdy podpisywana była umowa zarządzania w 2016 roku, hotel miał dołączyć do sieci ibis Styles. Sytuacja rynkowa, profil okolicy i rozwój tej części Warszawy od tego czasu uległy zmianie, dlatego wspólnie z grupą Orbis i Accor podjęliśmy decyzję o zmianie marki hotelu. Mercure jest znaną i rozpoznawalną na całym świecie marką hotelową, cenioną nie tylko przez gości z segmentu wypoczynkowego, ale przede wszystkim, przez osoby podróżujące służbowo i to było dla nas kluczowe.” – wyjaśnia Wojciech Żukiewicz, prezes zarządu Hotel Style sp. z o.o. (inwestor i właściciel hotelu).

Hotel, który przyjmie pierwszych gości przed końcem bieżącego roku, rozpoczął już rekrutację pracowników.

„Mercure Warszawa Ursus Station zaoferuje atrakcyjną ofertę konferencyjną i gastronomiczną. Hotel jest dobrze zlokalizowany – goście będą mogli w kilkanaście minut dotrzeć z hotelu zarówno do centrum miasta, jak i na lotnisko. Ponadto, pokoje są przestronne, a jakość wnętrz i dobór materiałów wykończeniowych z pewnością spełnią oczekiwania gości szukających standardu hotelu 4- gwiazdkowego. Są to istotne elementy dla osób podróżujących w celach biznesowych, stąd wspólna decyzja o zmianie marki.” – dodaje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci w Grupie Orbis i Accor na Polskę i Kraje Bałtyckie. 

Inwestorem hotelu jest spółka Hotel Style sp. z o.o. z Krakowa należąca do grupy kapitałowej WB FINANCE. Autorem projektu budynku jest  pracownia SAO Investments pod kierownictwem arch. Filipa Adamczaka. Za koordynację projektu  nowoczesnych i design’erskich wnętrz, które nawiązują do pierwszej w Polsce elektrycznej kolei dojazdowej (EKD) odpowiada  Małgorzata Jezierska z firmy db GROUP, która równocześnie prowadzi nadzór nad realizacją hotelu z ramienia inwestora. W hotelu trwają aktualnie prace wykończeniowe wnętrz.   

Obecnie na całym świecie pod marką Mercure działa ponad 790 hoteli w 63 krajach. W Polsce działa 21 hoteli Mercure, a kolejne 5 otworzy się do końca 2022 roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *