UOKiK przygląda się inwestycjom w condo

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygląda się inwestycjom hotelowym komercjalizowanym  w systemie condo i zapowiada w przeciągu najbliższych tygodni oficjalną publikacje raportu na ten temat.

- Jeśli ktoś gwarantuje pewny zysk, trwałe i wysokie stopy zwrotu, to jest to podejrzane.  Rzeczywiście pojawiło się ileś tych aparthoteli, czy condohoteli i się temu od zeszłego roku intensywnie przyglądamy. (…) Oficjalnie o tym poinformujemy, ale wstępnie już widać, że stopy zwrotu z inwestycji, niekiedy gwarantowane są tylko niby. Wydaje nam się, że niekiedy łamana jest też „Ustawa o ochronie nabywców lokali”, więc tych wątków może być więcej” – mówi w rozmowie z Interią Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Zastrzeżenia dotyczyć mają głównie właśnie gwarancji zwrotu i ich wysokości, która odbiega od średniej rynkowej, a deklaracje takie składane są nabywcom apartamentów i pokoi hotelowych przez niektórych inwestorów.

Prezes UOKiK deklaruje, że wobec niektórych firm zostaną najprawdopodobniej wszczęte postępowania, ponadto konsekwencją powstania raportu mogą być wnioski natury legislacyjnej lub podobnej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *