Renaissance Airport – Inwestycją Roku

Warszawski hotel Renaissance Airport zdobył tytuł Inwestycji Roku w konkursie Hotelarskie Inwestycje Roku. W tej kategorii rywalizacja była wyjątkowo wyrównana, bo o tytuł ten walczyły trzy 5-gwiazdkowe hotele otwarte w Warszawie w 2018 r., oprócz Renaissance, również Raffles Europejski i Hotel Warszawa. Ostatecznie „o włos” w głosowaniu 25-osobowej Kapituły wygrał przylotniskowy Renaissance z 225 pokojami, 850 m kw. powierzchni konferencyjnej i basenem.

Gheorghe Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, właściciela hotelu Renaissance Airport

Historia powstania tego hotelu sięga 2008 r., kiedy ogłoszono konkurs na jego projekt, wygrany rok później przez pracownię JEMS Architekci. Planowano, że pierwszych gości przyjmie na Euro 2012. Ostatecznie budowa zaczęła się dopiero w 2011 r. i została przerwana po dwóch latach na etapie stanu surowego zamkniętego z powodu bankructwa generalnego wykonawcy Alpine Bau. Wznowiono ją w 2015 r. po podpisaniu kontraktu z konsorcjum budowlanym PORR, a hotel oddano do użytku w kwietniu 2018 r. Charakteryzuje się czystą, mocną formą bryły w połączeniu z intrygującymi wnętrzami tworząc architekturę wysokiej jakości. Renaissance to marka dla ludzi ciekawych lokalnych odkryć, mających odwagę wyjść poza konwenanse i dać się zaskoczyć nowym kolorom i smakom, nawet w czasie podróży biznesowej. W warszawskim Renaissance wartości te są interpretowane poprzez kolorystykę, połączenia form i dekoracji w prawdziwie lokalny sposób. Definiują go trzy określenia:

– odważnie niezależny – mocne akcenty granatu i żółci, szczotkowany beton, nierównoległe linie szafek nocnych,

– intrygująco nieoczywisty – różne abażury lampek nocnych, cień prysznica za żółtą mleczną szybą, memphic pattern na wykładzinie w pokojach,

– autentycznie lokalny – polskie plakaty reklamujące przedstawienia z lat 50. i 60., fotel i lampa polskiego designu, motyw szachownicy ułożony z kafelków – typowy dla wielu polskich łazienek z lat 70., a później odkrywany wielokrotnie na nowo przez światowe sławy architektury.

Renaissance zdobył wcześniej tytuły Hotelu z Pomyslem 2018 i Debiutu Roku w rankingu 7 NAJ „Hotelarza”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *