Hotele Grupy Accor i Orbis zebrały 10,5 tys. książek dla dzieci

Hotele Grupy Accor i Orbis, w ramach obchodów Dnia Dziecka zaangażowały się w ogólnopolską akcję „Wielka Zbiórka Książek” Fundacji Zaczytani.org. Zgodnie z ogłoszonymi właśnie przez Fundację wynikami, przez miesiąc w 40 hotelach Novotel, Mercure i ibis zebrano 10,5 tys. książek. Trafiły do dzieci przebywających w placówkach medycznych.

Książki można było oddawać od 23 kwietnia do Dnia Matki w hotelach w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Szczecinie, Kielcach, Krakowie i Katowicach.Dzięki współpracy z Fundacją, książki trafiły z okazji Dnia Dziecka do placówek medycznych w całym kraju, a jej wolontariusze odwiedzają najmłodszych, aby poprowadzić bajkoterapię. Fundacja planuje otworzyć 100 bibliotek w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych oraz centrach aktywności lokalnej, a dzięki aktywizacji mieszkańców wielu miast w Polsce może się to udać.

Konferencja Fundacji, podczas której zostały ogłoszone wyniki tegorocznej edycji „Wielkiej Zbiórki Książek” odbyła się w hotelu Novotel Warszawa Centrum. – Cieszymy się, że możemy brać udział w takich inicjatywach, jest to okazja dla nas, żeby zrobić coś dobrego, ale także zaangażować nie tylko pracowników do działania, a także gości hotelowych i okoliczną społeczność. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję – powiedział podsumowując akcję w hotelach, Wojciech Kogut, guest experience manager Kraków.

Wojciech Kogut, guest experience manager Kraków. Fot. Ola Drutkowska

Fundacja Zaczytani.org w ramach akcji w 2019 roku zebrała ogółem 603 tys. książek. Dzięki zbiórkom prowadzonym od 2013 roku zdołała otworzyć 778 bibliotek, a kolejne pojawią się w najbliższym czasie. Książki zostały rozdysponowane do magazynów wskazanych przez Fundację Zaczytani.org, a później do placówek medycznych w Polsce.

W akcję zbierania książek szczególnie zaangażowała się jedna z najbardziej rodzinnych marek w portfolio grupy Accor - Novotel. Od lat rozwija program Family&Novotel, w ramach którego na dwoje dzieci do 16 roku życia, które dzielą pokój z rodzicami czeka bezpłatny nocleg i śniadanie. Jeżeli wolą one mieszkać oddzielnie – rodzice dostaną na drugi pokój 50 procent zniżki. Przyjazne pokoje zaprojektowano tak, by wygodnie mogło w nich przebywać dwoje dorosłych wraz z dwójką dzieci. Wyposażono je w podwójne łóżko dla rodziców, telewizję z dziecięcymi kanałami oraz sofę, a w restauracji dostępne jest specjalne menu dla najmłodszych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *