Louvre Hotels Group z Fundacją Polska Bez Barier

Grupa Louvre Hotels rozpoczęła proces dostosowywania swoich hoteli do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Grupa zaprosiła do współpracy Fundację Polska Bez Barier, chcąc zapewnić pełną dostępność przestrzeni hotelowych osobom z niepełnosprawnoścami, które odwiedzają hotele Campanile, Golden Tulip, Premiere Classe oraz Metropolo by Golden Tulip. Akcja opatrzona została hasłem LIVE MY LIFESTYLE – To dla Was się zmieniamy!

Fundacja na początek przeprowadziła audyt hoteli pod kątem tego, jak obiekty mogą być odbierane przez osoby z różnym rodzajem niepełnosprawności, gdyż inne potrzeby mają osoby niewidome, a inne np. poruszające się na wózku. Drugim etapem jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu profesjonalnej obsługi oraz savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Grupa LHG wraz z Fundacją projektuje przestrzenie i tworzy procedury, które pozbawione są barier.

Fundacja zaplanowała dla LHG trzy warsztaty w hotelach Campanile – pierwsze odbyło się na początku czerwca w katowickim hotelu, kolejne w poznańskim, a następne szkolenie odbędzie się w Warszawie. Uczestnicy to pracownicy każdego szczebla i wszyskich marek, należących do LHG. Podczas warsztatów zdobywają wiedzę o potrzebach gości z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Spotkania prowadzone przez Fundację przyjmują aktywną formę, odbywają się ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy mają możliwość usiąść na wózku inwalidzkim i spróbować funkcjonować w ten sposób, mogą poczuć się jak osoba starsza poprzez założenie specjalnego kombinezonu symulującego podeszły wiek czy ćwiczą ewakuację na specjalistycznym fotelu.

– Dopiero poruszając się na wózku inwalidzkim, zrozumiałem, jak trudne może być samo wejście do budynku, jak ciężkie staje się otwarcie drzwi czy opuszczenie hotelowego pokoju– mówi Jan Błoński, dyrektor regionu południowego LHG. Natasza Merta Gierka, dyrektor hotelu Campanile w Katowicach, dodaje: –  Przedstawiciele Fundacji w interaktywny sposób pokazali nam praktyczny świat osób z niepełnosprawnościami, na wózkach, osób głuchoniemych i niewidomych. Wskazali bariery, jakie całkowicie nieświadomie, stawiamy przed nimi.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *