Grand Opening hotelu Holiday Inn Gdańsk, soft opening w lipcu

Wczoraj odbyła się uroczystość z okazji otwarcia hotelu Holiday Inn na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Ale jeszcze nie można w nim zamieszkać. Pierwsze rezerwacje przyjmowane są na 5 lipca. Hotel zaoferuje m.in. 240 pokoi, 700 m kw. powierzchni konferencyjnej, sky bar na siódmym piętrze i 46 miejsc w garażu podziemnym. W imprezie inauguracyjnej udział wziął m.in. Lech Wałęsa.

Holiday Inn Gdańsk City Centre położony jest na północnym cyplu Wyspy Spichrzów. Zaprojektowany przez niemiecką pracownię RKW Rhode Kellermann Wawrowsky hotel składa się dwóch nowych, 7-kondygnacyjnych budynków połączonych szklanym łącznikiem. W nowoczesną elewację hotelu wbudowany został zachowany fragment spichlerza Książę, który znajdował się w tym miejscu. Obok odtwarzany jest spichlerz Daleka Droga z 1.9 tys. m kw. pod cele biurowe. Hotel zarządzany jest przez sieć IHG, która posiada teraz 11 obiektów w Polsce, w tym siedem pod marką Holiday Inn. Dyrektorem generalnym Holiday Inn Gdańsk została Barbara Suliga, która wcześniej zarządzała m.in. hotelami Hampton by Hilton Gdańsk Airport i Oliwa. Hotel wybudowany został przez austriacką firmę UBM Development AG, która sprzedała go funduszowi inwestycyjnemu Union Investment.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *